Astoria powstrzymała lidera

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek piotrkowskiej klasy okręgowej wciąż nie wiadomo kto zagra w IV lidze. W 27. kolejce awans mógł zapewnić sobie Mechanik Radomsko, który jednak przegrał z Astorią Szczerców 1:3. Zwycięstwo gospodarzy było zasłużone.

Spotkanie lepiej rozpoczęli radomszczanie. W 4. minucie potężnie z rzutu wolnego uderzył Marcin Antczak. Astorię od utraty gola uratowała poprzeczka. W kolejnych minutach lepiej grali gospodarze. Na bramkę Mechanika raz za razem sunęły ataki Astorii. W 27. minucie dobrą okazję miał Adrian Ulfik. Cztery minuty później Astoria objęła prowadzenie. Wynik meczu otworzył Radosław Pęciak. Szczercowianie poszli za ciosem i w 37. minucie było już 2:0. Po rzucie wolnym gola strzelił Tomasz Siewiera. Dopiero po tym golu obudzili się radomszczanie. Chwilę po stracie drugiego gola kontaktową bramkę zdobył Tomasz Walioszczyk.
Po zmianie stron już w pierwszej akcji radomszczanie mogli wyrównać. Po zagraniu Marka Michalskiego fatalnego kiksu obrońcy Astorii nie wykorzystał Walioszczyk.
W kolejnych minutach gra wyraźnie siadła. Brakowało okazji bramkowych. W końcowych minutach Astoria przypieczętowała swoje zwycięstwo. Rafała Dawida pokonał Adrian Ulfik.

Astoria Szczerców – Mechanik Radomsko 3:1 (2:1)
Bramki: Radosław Pęciak 31, Tomasz Siewiera 37, Adrian Ulfik 86 – Tomasz Walioszczyk 38.