Ogolili głowę Zioberowi

Górnik Łęczyca wygrał przed własną publicznością z MGLKS Uniejów/Ostrowsko 5:1 (1:0) w zaległym spotkaniu 27. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Łęczycanie tym samym przypieczętowali upragniony awans do IV ligi. Po spotkaniu koledzy z drużyny w geście radości ogolili głowę Jacka Ziobera.

Już w 10. minucie do siatki gości piłkę posłał Łukasz Laskowski. Spotkanie mimo objęcia prowadzenia przez gospodarzy było bardzo wyrównane. W 33. minucie mogło być 2:0, ale znakomitej sytuacji nie wykorzystał Tomasz Czajkowski, który w sytuacji sam na sam z Mateuszem Antoniakiem uderzył obok bramki. Goście najlepszą okazję na gola mieli minutę później. Po rzucie wolnym pośrednim z jedenastu metrów znakomicie strzał Łukasza Wojciechowskiego wybronił Maciej Marciniak. Do przerwy więcej żadnych ciekawszych akcji już nie zobaczyliśmy.

Drugie 45 minut od mocnego uderzenia rozpoczął Bogdan Pacałowski, który w 47. minucie po przepuszczeniu piłki przez Witolda Ziobera, strzałem po ziemi pokonał Mateusza Antoniaka. Goście próbowali za wszelką cenę zdobyć kontaktowego gola. Udało im się to w 63. minucie meczu. Bezpośredni strzał Dariusza Piasecznego z około 20 metrów przeleciał nad murem obrońców i wpadł do bramki. Golkiper Górnika nie zdążył nawet się ruszyć. W 83. minucie meczu po dwójkowej akcji Łukasza Laskowskiego z Witoldem Zioberem, ten drugi wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i podwyższył na 3:1. Chwilę później koronkową akcję przeprowadził Bogdan Pacałowski. Napastnik gospodarzy po przebiegnięciu solowym rajdem około 30 metrów i minięciu czterech rywali nie dał żadnych szans na obronę Mateuszowi Antoniakowi. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Łukasz Laskowski. Smuci trochę fakt, że na tym ważnym pojedynku nie pojawili się przedstawiciele władz miasta, którzy otrzymali specjalne zaproszenie od zarządu klubu.

Po spotkaniu piłkarze Górnika ostrzygli swojego trenera Jacka Ziobera.

Górnik Łęczyca- MGLKS Uniejów/Ostrowsko 5:1 (1:0)

Bramki: Łukasz Laskowski 10, 90+1, Bogdan Pacałowski 47, 86 Witold Ziober 83- Dariusz Piaseczny 63

Górnik: Maciej Marciniak – Marcin Karasiński, Robert Czekalski, Marcin Witak, Łukasz Laskowski, Dawid Michałowski, Tomasz Czajkowski, Michał Ferszt (46′ Bogdan Pacałowski), Adrian Jarczyński, Witold Ziober, Mateusz Olczak

Uniejów: Mateusz Antoniak – Jacek Dutka, Paweł Ocetek, Sławomir Sałaciński, Dariusz Piaseczny, Krzysztof Łuczak, Piotr Wodnicki, Łukasz Wojciechowski, Janusz Jończyk, Adrian Kuglarz, Adrian Janiak

Widzów: ok. 200