Dwa gole Tomasza Łapina

KKS Koluszki wygrał z LKS Gałkówek 2:0 (1:0) w wyjazdowym meczu 28. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Zwycięstwo koluszkowianom zapewnił Tomasz Łapin, który dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy Michała Majosa. Tym samym gałkowianie na dobre żegnają się z okręgówką.

Pierwsze minuty były dosyć wyrównane. Oba zespoły nie stworzyły żadnego poważnego zagrożenia. Po pierwszym kwadransie gry do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy śmielej ruszyli do ataku. W 23. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Jakuba Perka, piłka powędrowała pod nogi Dawida Wojciechowskiego. Ten podał do lepiej ustawionego Tomasza Łapina, który bez problemów pokonał Michała Majosa. Po tym trafieniu tempo spotkania wyraźnie spadło. Goście cały czas posiadali przewagę, ale nie potrafili tego wykorzystać. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Druga połowa zaczęła się od ładnego strzału Tomasza Łapina, który znakomicie obronił Michał Majos. Gałkówek chciał strzelić bramkę dającą remis, ale niestety nie potrafił przebić się przez bardzo dobrze funkcjonująca defensywę KKS. Większość akcji gospodarzy kończyła się stratą piłki tuż przed polem karnym. W 80. minucie stuprocentowej okazji nie wykorzystał Tomasz Łapin, który nie trafił do pustej bramki. Napastnik zrehabilitował się trzy minuty później, kiedy po wbiegnięciu w pole karne, głową skierował piłkę do siatki.

LKS Gałkówek- KKS Koluszki 0:2 (0:1)

Bramki: Tomasz Łapin 23, 84

Koluszki: Rafał Adamczyk, Wiktor Furmańczyk, Łukasz Robakiewicz, Bartosz Wiśniewski, Michał Dymowicz, Jakub Perek, Adrian Perek, Krzysztof Duczek, Dawid Wojciechowski, Konrad Gicel, Tomasz Łapin, zmiany: Adrian Gaugier, Damian Waszczykowski, Paweł Chrustowski, Łukasz Kłosiński

Gałkówek: Michał Majos, Rafał Pankiewicz,Przemysław Kaźmierczak, Rafał Lewandowski, Dominik Kukieła, Damian Estemerg, Paweł Doreń, Kamil Karpiński, Konrad Stefańczyk, Łukasz Tadeusz Ruzek

Żółte kartki: Przemysław Kazimierczak, Dominik Kukieła (Gałkówek)

Źródło: Daria Dębowska