Ceramika Opoczno liderem

To był mecz na absolutnym szczycie wojewódzkiej ligi juniorów starszych. Ceramika Opoczno w spotkaniu 23. kolejki podejmowała GKS Bełchatów. Zwycięstwo dawało opocznianom pierwsze miejsce w tabeli i tym samym szansę na zwycięstwo w lidze.

Podopieczni Dariusza Rogulskiego zaczęli wspaniale. Od pierwszych minut zepchnęli drużynę z Bełchatowa do defensywy. Już w 5. minucie powinno być 1:0 dla gospodarzy. Techniczne uderzenie Pawła Kowalczyka przeleciało jednak nad poprzeczką bełchatowskiej bramki. Minutę później po akcji Daniela Potakowskiego goście wybili piłkę na rzut rożny. W 11. minucie na kąśliwe uderzenie zdecydował się Potakowski. Piłka uderzyła jednak w słupek. W 25. minucie tylko ofiarna interwencja bełchatowskiego bramkarza ratuje GKS od utraty gola. Dziesięć minut później Ceramika wreszcie zdobyła upragnionego gola. Pięknym lobem popisał się Michał Guzik. Uderzona z odległości około 30 metrów piłka do bramki. Minutę po przerwie było już 2:0. W polu karnym faulowany był Potakowski, a bramkę zdobył z jedenastu metrów Jakub Lasota. Bełchatowian stać było jedynie na zdobycie honorowego gola. W 71. minucie piłkę do własnej bramki skierował jeden z graczy gospodarzy. Dzięki wygranej Ceramika wyprzedziła w tabeli GKS Bełchatów i jeśli ŁKS Łódź nie wygra dwóch spotkań to piłkarze z Opoczna zostaną zwycięzcami ligi.

Ceramika Opoczno – GKS Bełchatów 2:1 (1:0)
Bramki: Michał Guzik 35, Jakub Lasota 46-karny – samobójcza 71

Ceramika: Beka – Kuleta, Pyzia, Poddębniak, Ksyta – Morgas (78′ Wilk), Witczak (89′ Szczepańczyk), Potakowski (57′ Gambka), Guzik (79′ Laskiewicz) – Lasota, Kowalczyk (90′ Markiewicz).
Trener: Dariusz Rogulski

GKS (wyjściowy skład): Smug – Wojciechowski, Nowak, Michalski, Szymorek – Tazbir, Piekarski, Niedzielski, Serafin – Paluszkiewicz, Gul.
Trener: Andrzej Orszulak

Sędziował: Krzysztof Jakubowski (Piotrków). Widzów: 300