Sokół w finale Pucharu Polski

Sokół Aleksandrów Łódzki wygrał z Orlętami Cielądz 4:0 (2:0) w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Aleksandrowianie zdecydowanie dominowali w tym spotkaniu i bez problemu awansowali do finału.

W poniedziałek będziemy wiedzieć o dokładnym terminie rozegrania meczu. Wiemy natomiast, że odbędzie się on w Rudzie Bugaj. Cieszymy, że nasz zespół zaszedł tak daleko w pucharowych rozgrywkach – mówi Dariusz Lis, prezes Sokoła Aleksandrów.

Aleksandrowianie do Cielądza pojechali po zwycięstwo. Trener jak i zawodnicy zapowiadali, że nie wyobrażają sobie wrócić do domu bez wygranej.

Sokół grał skutecznie, co zaowocowało bramkami. Do przerwy po golach Arkadiusza Świętosławskiego i Michała Wrzesińskiego zespół trenera Piotra Kupki uzyskał przewagę.

W drugich 45 minutach dominującą drużyną na boisku byli goście z Aleksandrowa, co potwierdzili skutecznością. Wpadły jeszcze dwa gole po strzałach Michała Łągiewczyka i Sebastiana Ceglarza.

Orlęta Cielądz 0:4 Sokół Aleksandrów (0:2)
Bramki: Arkadiusz Świętosławski 7, Michał Wrzesiński 23, Michał Łągiewczyk 63, Sebstian Ceglarz 74

Skład Sokoła: Dębowski – Knera, Golański, Woźniczak, Gajewski – Rosiak (46′ Ziółkowski), Daros, Wrzesiński (55′ Łągiewczyk), Łagodziński (70′ Pawlak) – Świętosławski (55′ Bierżyński), S. Ceglarz.

Źródło: własne, tssokol.pl