IV liga wraca do Radomska

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek piotrkowskiej klasy okręgowej znamy już zespół, który od nowego sezonu będzie grał w IV lidze. Dziś w meczu na szczycie Mechanik Radomsko pokonał 1:0 Zjednoczonych Bełchatów. Gola na wagę awansu w 72. minucie strzelił Tomasz Walioszczyk.

Od początku meczu warunki gry dyktowali gospodarze. W 2. minucie z rzutu wolnego tuz nad poprzeczką uderzał Marcin Antczak. Osiem minut później pomocnik Mechanika znów miał okazję, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Bełchatowianie groźnie zaatakowali w 18. minucie. Dogodniej sytuacji nie wykorzystał Sylwester Jarzębowski. Potem gra się wyrównała. W końcówce pierwszej połowy po jednej z akcji Przemysław Olejnik minął już bramkarza, ale z ostrego kata nie zdołał zmieścić piłki w bramce.
Po zmianie stron było dużo walki, mało zaś okazji do zdobycia goli. Radomszczanie swoje szanse mieli głównie po rzutach wolnych. Strzały Antczaka pewnie wyłapywał jednak Łukasz Szewczyk. W 72. minucie gospodarze przeprowadzili decydującą akcję. – Widziałem, że bramkarz za daleko wyszedł. Byłem na równi z ostatnim obrońcą i musiałbym stoczyć z nim pojedynek jeden na jeden. Piłka dobrze mi skozłowała, uderzyłem i udało się – tak sytuacje bramkową opisywał Tomasz Walioszczyk.
Po stracie gola bełchatowianie chyba przestali wierzyć w możliwość strzelenia dwóch bramek, bo tylko taki scenariusz przedłużał ich szanse na awans do IV ligi.
Do końca meczu niewiele się działo. Po końcowym gwizdku w obozie radomszczan zapanowała olbrzymia radość. Piłkarze rzucili kibicom koszulki, później zaczęło się świętowanie. Strzeliły szampany. Po sześciu latach IV liga wraca do Radomska.

Mechanik Radomsko – Zjednoczeni Bełchatów 1:0 (0:0)
Bramka: Tomasz Walioszczyk 72.

Mechanik: Dawid – Kolba, Frączyk, Dryja, Kociuga (90′ Michalak) – Brych (64′ Walioszczyk), Radziejewski, Antczak, A. Olejnik – Gloc (63′ Michalski), P. Olejnik (90+2′ Krawczykowski).
Trener: Rafał Ozga

Zjednoczeni: Szewczyk – Kukieła, Rolnik, Nowakowski, Perkowski – Kopera (46.’ Kowalski), Karp, Jarzębowski (79′ Stobieniecki), Bednarek (63′ Jodełka) – Kujawa (83” Wróblewski), Mordon.
Trener: Marcin Herski

Sędziował: Tomasz Bąbol. Widzów: 500