Brzeziny lepsze od Justynowa

Start Brzeziny wygrał z LZS Justynów 2:1 (2:1) w meczu 21. kolejki II grupy łódzkiej klasy A. Spotkanie było bardzo wyrównane i obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych. Więcej boiskowego cwaniactwa mieli gospodarze, którzy po wykorzystaniu go zdobyli dwa zwycięskie gole.

Pierwsze minuty były bardzo spokojne. Oba zespoły wzajemnie się badały. Nikt nie zdecydował się na agresywny atak. Dopiero w 12. minucie po szybkiej akcji i wbiegnięciu w pole karne Robert Szubert pokonał Piotra Gajewskiego. Ta bramka nie ułatwiła gry gospodarzom. Justynów śmielej zaatakował i zaczął grać głównie skrzydłami. Brzezinianie nie dali zepchnąć się do defensywy. Spokojnie grali swoją piłkę i wykonywali polecenia trenera. W 28. minucie na płaski strzał po ziemi z około 25 metrów zdecydował się Kamil Walczak. Piłka zmierzała w lewy dolny róg bramki. Z pozoru łatwa do obrony futbolówka sprawiła olbrzymie problemy Piotrowi Gajewskiemu. Mokra silnie lecąca piłka wyślizgnęła się golkiperowi z rąk i wpadła do siatki. To wprowadziło trochę więcej spokoju w szeregi gospodarzy. Przewaga różnicą dwóch bramek wydawać by się mogło, że jest już nie do odrobienia. Tymczasem w pierwszej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy, po pięknej uskrzydlającej akcji znakomitą główką popisał się Jarosław Soszyński, który posłał piłkę obok Krzysztofa Bogdana.

To co działo się w drugiej połowie śmiało można nazwać boiskowym dramatem. Oba zespoły stworzyły sobie mnóstwo dogodnych sytuacji podbramkowych, ale piłka jak zaczarowana odbijała się od słupków bądź od poprzeczki. Doskonałych okazji nie wykorzystali Jacek Bernat, Maciej Pakulski i Kamil Walczak. Mecz bardzo się wyrównał. Żadna z drużyn nie potrafiła objąć przewagi nawet w posiadaniu piłki. Ostatecznie wynik nie uległ już do końca zmianie i Start Brzeziny pokonał LZS Justynów 2:1. Po spotkaniu piłkarze cieszyli się z okazji awansu do łódzkiej klasy okręgowej i w geście radości kilkakrotnie podrzucili na rękach swojego trenera – Damiana Gamusa.

Start Brzeziny- LZS Justynów 2:1 (2:1)
Bramki: Robert Szubert 12, Kamil Walczak 28 – Jarosław Soszyński45+1

Start: Krzysztof Bogdan – Dominik Jedynak, Mariusz Matusiak, Waldemar Pabiniak – Paweł Swaczyna, Robert Szubert, Michał Bartosiński, Tomasz Kaźmierczak, Tomasz Stasiewicz – Kamil Walczak, Jacek Bernat zmiany: Marcin Lindner, Maciej Pakulski, Roger Smuga, Artur Poździej

Justynów: Piotr Gajewski – Mariusz Myszkowski, Tomasz Kępka, Damian Musiak, Przemysław Bartosik – Grzegorz Mędra, Łukasz Filipowski, Bartosz Kurzawski, Robert Lewandowski – Jarosław Soszyński, Dariusz Michałus zmiany: Arkadiusz Klimowski

Żółte kartki: Kamil Walczak, Maciej Pakulski (Start)