Majak odchodzi z Concordii

Concordia Piotrków wygrała z Włókniarzem Pabianice 3:2 (1:1) w spotkaniu 33. kolejki IV ligi (grupa łódzka). Zespół Sławomira Majaka pokazał charakter gdyż jeszcze w 73. minucie przegrywał 1:2. Po spotkaniu trener Concordii oświadczył, że odchodzi z klubu po zakończeniu sezonu.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Concordii, która już w 5. minucie objęła prowadzenie po trafieniu juniora Patryka Wszelakiego. Dla tego młodego zawodnika był to dopiero drugi występ w zespole seniorów. Walczący o utrzymanie w lidze Włókniarz wyrównał dziewięć minut później kiedy to piotrkowskiego bramkarza pokonał Krzysztof Ciszewski. Wynikiem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Sześć minut po wznowieniu gry pabianiczanie objęli prowadzenie po strzale Damiana Koziewskiego. Concordia nie zamierzała jednak rezygnować z walki o pełną pulę. Wyrównał w 73. minucie Icaro Perreira, a wynik na 3:2 ustalił Diego Bezerra (82. min).

Dzięki wygranej Concordia awansowała na 11. miejsce w tabeli, a sezon zakończy za tydzień wyjazdowym spotkaniem z Sorento Zadębiem Skierniewice.

To było moje pożegnanie z piotrkowską publicznością. Za tydzień poprowadzę jeszcze zespół w Skierniewicach, a później odchodzę z Concordii. W nowych rozgrywkach klub poprowadzi nowy sztab szkoleniowy – powiedział Sławomir Majak.

Concordia Piotrków – Włókniarz Pabianice 3:2 (1:1)
(Patryk Wszelaki 5, Icaro Perreira 73, Diego Bezerra 82 – Krzysztof Ciszewski 14, Damian Koziewski 51)