AKTUALNOŚCI
Turniej FC dla Strykowa

W sobotę na stadionie leśnym w Gałkówku odbył się turniej piłkarski Fan Clubów Widzewa Łódź. W zawodach wzięło udział 19 drużyn. Miłym akcentem był udział kibiców z Warszawy i Końskich. Organizatorzy zadbali o najdrobniejsze szczegóły i dlatego impreza zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Turniej wygrał Fan Club ze Strykowa.


keeza komplety sportowe

Wszystkie przybyłe na turniej Fan Cluby przywiozły ze sobą widzewskie flagi swoich miejscowości, które zawisły na siatkach i płotach. Podczas spotkań wszyscy dopingowali swoje drużyny śpiewając kulturalne piosenki o Widzewie. W specjalnym namiocie podczas rywalizacji na boisku odbywał się turniej komputerowy w grę FIFA 2012. Obok namiotu został rozstawiony catering. Można było zjeść kiełbaskę lub się czegoś napić. Na balkonie zostało rozstawione nagłośnienie, z którego oprócz komunikatów spikerskich puszczana była muzyka. Przy głównym wejściu rozstawiono specjalne plansze z wynikami odbywających się spotkań. Każdy mógł na bieżąco śledzić poczynania na boisku.

W fazie grupowej uczestniczyło 18 zespołów podzielonych na trzy grupy po sześć drużyn. Niespodzianką był występ FC Zgierz, który miał zapewniony udział w ćwierć finale dzięki zajęciu bardzo wysokiego czwartego miejsca w turnieju w Grudziądzu. Podział na grupy wyglądał następująco:

Grupa A: FC Rogów, FC Koluszki, FC Sochaczew, FC Głowno, FC Końskie, FC Gałkówek
Grupa B: FC Radomsko, FC Rawa Mazowiecka, FC Andrespol, FC Brzeziny, FC Lutomiersk, FC Warszawa
Grupa C: FC Konstantynów Łódzki, FC Sulejów, FC Rokiciny, FC Łowicz, FC Stryków, FC Sieradz

Każda z drużyn w swojej grupie musiała rozegrać pięć spotkań (każdy z każdym). Rywalizowano 2×7 minut na specjalnie wydzielonych trzech sektorach. Każda grupa miała swój plac gry. Do ćwierćfinału awansowały po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy i jedna drużyna z trzeciego miejsca, która miała najlepszy bilans punktowy z zespołów, które zajęły trzecią lokatę. Z grupy A awans wywalczyły: FC Głowno i gospodarze FC Gałkówek, z grupy B: FC Brzeziny, który wygrał wszystkie pięć meczów, FC Andrespol i z najlepszym bilansem punktowym z trzeciego miejsca FC Radomsko. Z grupy C natomiast: FC Stryków i FC Rokiciny.

Ćwierćfinał:

FC Głowno- FC Radomsko 0:1
FC Brzeziny- FC Gałkówek 1:1 karne: 1:3
FC Zgierz- FC Stryków 1:3
FC Rokiciny- FC Andrespol 5:1

Półfinał:

FC Radomsko- FC Gałkówek 1:1 karne: 2:3
FC Stryków- FC Rokiciny 1:0

O trzecie miejsce:

FC Radomsko- FC Rokiciny 1:2

Finał:

FC Gałkówek- FC Stryków 0:2

W ćwierćfinale najciekawiej zapowiadał się mecz drużyny gospodarzy FC Gałkówek z idącym jak burza FC Brzeziny. Pojedynek nie zawiódł oczekiwań i po regulaminowym czasie gry mieliśmy remis 1:1. Zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne, które lepiej wykonywali gałkowianie. W innych meczach FC Radomsko okazało się nieznacznie lepsze od FC Głowno, FC Stryków pokonał niespodziankę turnieju FC Zgierz 3:1, a FC Rokiciny rozgromiły FC Andrespol 5:1. Niespodziewanie awans do wielkiego finału wywalczył FC Gałkówek, który w półfinale ponownie po rzutach karnych okazał się lepszy od FC Radomsko. W drugim meczu półfinału FC Stryków wygrał z FC Rokiciny 1:0. Na najniższym stopniu podium zasiadł FC Rokiciny, który w meczu o trzecie miejsce okazał się lepszy od FC Radomsko 2:1. W wielkim finale gospodarze musieli uznać wyższość FC Stryków, który wygrał 2:0.

Wszystkich uczestników turnieju nagrodzono pamiątkowymi dyplomami. Najlepsze trzy zespoły otrzymały puchary i dodatkowo specjalne niespodzianki. Na zakończenie zawodów jeden z przedstawicieli FC Głowno poprosił wszystkich uczestników turnieju o uczczenie pamięci jednego z kibiców Widzewa z Głowna- Adiego. Cały Fan Club z Głowna grał z czarnymi opaskami na ramieniu i wywiesił czarny transparent. Wszystko dla Mazziego członka FC Głowno, któremu tydzień temu zmarł syn.

 

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments