Polonia Piotrków już wygrywa

Polonia Piotrków Trybunalski rozpoczęła zajęcia przygotowawcze do nowego sezonu 2012/2013. Piotrkowianie w pierwszym meczu kontrolnym okazali się lepsi od Włókniarza Moszczenica (IV liga łódzka) 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu w 35. minucie dla gości zdobył Tomasz Kaźmierski.

W piątek punktualnie o godzinie 17:00 na boisku Polonii rozpoczął się pierwszy trening po letniej przerwie. Trener Ireneusz Komar miał do dyspozycji dwudziestu czterech zawodników, w tym czterech nowych: Rodrigo Nascimento, Tavinho Otávio (Bela Vista Futbol Club), Tomasza i Piotra Wronę (Grabka Grabica). Na pierwszych zajęciach zabrakło dwóch zawodników, kandydujących do gry w podstawowym składzie : Dariusza Stęborowskiego i Łukasza Darocha. Trener zaplanował dla swoich podopiecznych ćwiczenia tlenowe i siłowe, a także gry wewnętrzne.

W sobotę piotrkowianie rozegrali już pierwszy mecz kontrolny. Rywalem Polonii był Włókniarz Moszczenica. Ireneusz Komar podzielił drużynę na dwa zespoły, które mogły wykazać się w pierwszej albo w drugiej odsłonie pojedynku. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 35. minucie Tomasz Kaźmierski.

Włókniarz Moszczenica- Polonia Piotrków Trybunalski 0:1 (0:1)
Bramka: Tomasz Kaźmierski 35

Polonia:
I połowa: Kulbat – Majkowski, Koszlaga, Moliński, Rodrigo, Tavinho, Krawczyk, zawodnik testowany, T.Wrona, Kaźmierski, Grzesiuk
II połowa: Kalinowski- Eksman, Moliński, Rodrigo, Jarzembowski, Wieczorek, Kluf, Stęborowski, Dura, Tavinho, Nowak

Źródło: Piotrkowski Klub Sportowy Polonia