Łódzki ZPN w finale Tymbarku

W Kluczborku odbył się pierwszy półfinał turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Jako pierwsze do gry o wielki finał przystąpiły reprezentacje województw mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i łódzkiego.

Awans do najlepszej ósemki i prawo gry o tytuł Mistrza Polski, podczas turnieju finałowego w Ostródzie uzyskują po dwie najlepsze drużyny z każdego z czterech turniejów półfinałowych. W tym roku reprezentacja województwa łódzkiego złożona jest z chłopców trenujących w klubach Widok Skierniewice i Mazovia Tomaszów Mazowiecki, którzy spotkali się w łódzkim finale wojewódzkim turnieju. Podczas 12 dniowego obozu poza rozgrywaniem meczów, chłopcy brali udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych i kulturalno-oświatowych. Mieli również możliwość trenować pod okiem trenerów PZPN (m.in. Tomasza Muchińskiego, który pracował z bramkarzami) oraz zostali poddani testom sprawności piłkarskiej. Dużą frajdą dla chłopców była możliwość założenia strojów reprezentacji Polski podczas sesji zdjęciowych, w trakcie których chłopcy byli fotografowani podczas wykonywania ćwiczeń. Zdjęcia trafią do powstającej książki o szkoleniu młodych piłkarzy.

Rozgrywki półfinałowe toczyły się systemem „każdy z każdym”. W pierwszym tygodniu odbyły się pierwsze 3 mecze, w drugim tygodniu rewanże. Po meczach zaliczanych do klasyfikacji odbywały się mecze sparingowe, gdzie szansę gry otrzymywali chłopcy z szerokiej kadry, którzy nie grali w meczach o punkty. Poniżej wyniki oraz krótki opis meczów zaliczanych do klasyfikacji:

Łódzki ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN 0:0
W pierwszym meczu turnieju zespół miał ogromną przewagę, jednak znakomicie bronił bramkarz rywali. W kilku sytuacjach zabrakło odrobinę koncentracji i szczęścia aby strzelić zwycięskiego gola.

Łódzki ZPN – Podlaski ZPN 4:3
Bramki: Piotr Kłąb, Piotr Grochowski, Alan Grochowalski, Kacper Karasek
Szybko strzelone dwa gole pozwoliły na spokojną grę. Do przerwy prowadzenie ŁZPN 3:1, a chwilę po przerwie pada czwarta bramka. W końcówce rywale strzelają dwa gole, ale ostatecznie zasłużona wygrana łodzian 4:3.

Łódzki ZPN – Mazowiecki ZPN 3:0
Bramki: Kacper Karasek, Krzysztof Janus, Piotr Grochowski
Bardzo dobra gra w defensywie, która pozwoliła na wyprowadzanie skutecznych ataków. Wysokie zwycięstwo nad silnym zespołem po znakomitym meczu.

Łódzki ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN 2:1
Bramki: Piotr Grochowski, Alan Grochowalski
Bardzo ważny mecz dla ŁZPN. Wygrana dawała łodzianom awans do finału, porażka mogła skomplikować sytuację w tabeli. W grze widać było dużą nerwowość, która wpłynęła na płynność akcji. Ostatecznie wygrana 2:1 i tym samym zapewnienie awans do wielkiego finału.

Łódzkie ZPN – Podlaski ZPN 2:1
Bramki: Damian Makuch, Erwin Kołodziejczyk
Dobry mecz w wykonaniu ŁZPN, w którym przez cały mecz łodzianie kontrolowali grę. Widoczna przewaga na boisku dała im 4 zwycięstwo w turnieju.

Łódzki ZPN – Mazowiecki ZPN 3:3
Bramki: Jakub Rożek, Damian Makuch, Kacper Karasek
Przeciwnicy chcąc zająć pierwsze miejsce musieli pokonać ŁZPN różnicą 4 goli i już na początku meczu wykorzystali ich błąd i objęli prowadzenie. Stracona bramka wpłynęła dobrze na łodzian, którzy przez cały czas mieli przewagę na boisku. Przed przerwą strzelili wyrównującego gola, a chwilę po przerwie wyszli na prowadzenie. Rywale w końcówce doprowadzili do remisu.

Tabela

1. Łódzki ZPN                          6          14        14-8
2. Mazowiecki ZPN                   6          11        10-8
3. Podlaski ZPN                         6          4          9-12
4. Warmińsko-Mazurski ZPN    6          4          3-8

ŁZPN: Patryk Ciszewski, Damian Makuch (2 gole), Piotr Grochowski (3 gole), Jakub Rożek (1 gol), Piotr Kłąb (1 gol), Kacper Karasek (3 gole), Krzysztof Janus (1 gol), Alan Grochowalski (2 gole), Erwin Kołodziejczyk (1 gol), Maciej Ostrowski, Szymon Stoliński, Krystian Pokora, Bartosz Sobański, Bartosz Łysakowski, Antoni Zając, Kamil Sypulski, Sebastian Łazęcki, Jakub Owczarek, Wojciech Wojciechowski, Michał Gędek, Trener: Rafał Rożek, Koordynator ŁZPN: Marcin Suski

Źródło: Rafał Rożek