Pelikan w 1/16 Pucharu Polski

Pelikan Łowicz (II liga wschodnia) wygrał na własnym stadionie z Kolejarzem Stróże (I liga) 2:1 (1:1) w meczu I rundy Pucharu Polski. Dzięki tej wygranej łowiczanie awansowali do 1/16 finału tych rozgrywek i zmierzą się w nim z wicemistrzem Polski  Ruchem Chorzów.

Gospodarze bardzo szybko, ponieważ już w 7. minucie meczu objęli prowadzenie. Po szybkiej kontrze łowiczan, na wolne pole znakomicie został wypuszczony Karol Kopeć i w sytuacji sam na sam z bramkarzem po rykoszecie uderzył w światło bramki. Podążającą do bramki piłkę próbował wybić Krzysztof Markowski, ale mu się to nie udało. Pelikan grał swoją piłkę. Prezentował lepszą poukładaną grę czego nie można było powiedzieć o rywalach. Kolejarz był bardzo chaotyczny w swoich akcjach. Próbował grać skrzydłami, ale w większości sytuacji brakowało komunikacji między zawodnikami. W 38. minucie faulowany w polu karnym przez bramkarza Mariusza Jędrzejewskiego został Maciej Kowalczyk. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Cheikh Niane. Przed przerwą stróżanie mogli jeszcze wyjść na prowadzenie, ale strzał z dystansu Dawida Szufryna minimalnie minął lewy słupek bramki.

Po zmianie stron wyraźnie było widać, że Kolejarz wskoczył we właściwy rytm gry. To goście dominowali spychając całkowicie Pelikan do defensywy. Łowiczanie zostali zamknięci na własnej połowie. W 77. minucie brutalnie faulowany z lewej strony boiska został Mariusz Solecki, ale arbiter upomniał Witolda Cichego tylko żółtym kartonikiem. Po rzucie wolnym obrońcy Kolejarza z trudem wybili futbolówkę poza pole karne. W 86. minucie piłkę ręką w polu karnym dotknął Dariusz Walęciak i sędzia po raz drugi w tym spotkaniu podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się kapitan biało- zielonych Krzysztof Brodecki. Do końca wynik nie uległ już zmianie. Pelikan wygrał 2:1 i awansował do 1/16 Pucharu Polski. Przeciwnikiem łowiczan w tej fazie rozgrywek będzie wicemistrz Polski Ruch Chorzów.

Pelikan Łowicz- Kolejarz Stróże 2:1 (1:1)
Bramki: Karol Kopeć 7, Krzysztof Brodecki 87(k)- Cheikh Niane 39

Pelikan: Mariusz Jędrzejewski – Konrad Kowalczyk, Mykoła Dremluk, Krzysztof Brodecki, Damian Ceglarz – Karol Kopeć (65′ Damian Kosiorek), Robert Łakomy, Patryk Pomianowski, Michał Adamczyk – Mariusz Solecki (89′ Mariusz Trakul), Kamil Jackiewicz

Kolejarz: Marcin Zarychta – Witold Cichy, Dawid Szufryn, Krzysztof Markowski, Dariusz Walęciak – Michał Gryźlak, Marcin Stefanik, Cheikh Niane, Krzysztof Gajtkowski (65′ Kamil Nitkiewicz), Rafał Pietrzak (46′ Łukasz Bocian) – Maciej Kowalczyk

Żółte kartki: Mariusz Jędrzejewski (Pelikan)- Dawid Szufryn, Witold Cichy, Krzysztof Gajtkowski (Kolejarz)

Widzów: 289

Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń), asystenci: Bartłomiej Pangowski, Dariusz Ignatowski (Toruń)