Juniorzy słabsi od Gatty

Juniorzy młodsi MKS Zduńska Wola rozegrali mecz kontrolny z seniorami ekstraklasy w futsalu drużyną Gatty Zduńska Wola. Mimo wielkiej ambicji i woli walki młodzi piłkarze ulegli bardziej doświadczonym starszym kolegom 0:4 (0:1), choć po pierwszej połowie przegrywali tylko jedną bramką.

Od początku spotkania oba zespoły grały bardzo spokojnie. Drużyny nawzajem się badały i czekały na ruch przeciwnika. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili zawodnicy MKS, a Przemysław Pawłowski minimalnie minął się z piłką i nie trafił do pustej. Drugą groźną  akcję meczu przeprowadzili goście. Przed polem karnym został faulowany Marcin Szewczyk, a rzut wolny zamienił na bramkę w 10. minucie Michał Szymczak i Gatta objęła  prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Gatty.

W drugiej połowie trener Ziółkowski dokonał wielu zmian mając do dyspozycji dziewiętnastu zawodników. W zespole Gatty grał trener Wojciech Sopur ze względu na kontuzje zawodników i sprawy rodzinne. W 49. minucie drugą bramkę dla gości po pięknym strzale z rzutu wolnego z 25 metrów zdobył Mariusz Rachubiński. Kolejnego gola zdobył Mariusz Milewski, a ostatniego po prostopadłym podaniu do Michał Marciniak w  79. minucie. Zespół Gatty wszystkie bramki dedykował Marcinowi Olejniczakowi ze względu że wczoraj został szczęśliwym tatusiem.

MKS Zduńska Wola – Gatta Activ Zduńska Wola 0:4 (0:1)
Bramki: Michał Szymczak 10, Mariusz Rachubiński 49, Mariusz Milewski 62, Michał Marciniak 79

MKS: Daniel Zielonka (b)- Kamil Grobelny – Mateusz Nyks – Andrzej Jałowy – Dominik Błasiak – Krzysztof Rosiak – Filip Dudak – Przemysław Aleksandrowicz  – Kajetan Tomczyk – Szymon Ratajczyk- Krzysztof Kosecki – Jędrzej Dzieran -Dawid Kończak – Michał Pietrzykowski -Przemysław Pawłowski – Rafał Kowalczyk – Michał Fijałkowski- Patryk Ścigiński – Łukasz  Fendor, Trener: Tomasz Ziółkowski

Gatta: Mateusz Pyrkowski (b) – Krzysztof Adamski, Mariusz Milewski, Marcin Szewczyk, Michał Szymczak, Mariusz Rachubiński, Marcin Stanisławski, Bartłomiej Strzelczyk, Michał Marciniak,  Daniel Królikowski, Wojciech Sopur, Trener: Wojciech Sopur