Wygrana rezerw MKS Kutno

W ostatnim meczu sparingowym, drużyna MKS Skierniewice (skierniewicka klasa okręgowa) przegrała na wyjeździe z MKS II Kutno (łódzka klasa okręgowa) 0:2. Dwie bramki dla zespołu z Kutna strzelił Arkadiusz Błaszczyk. Dla obydwu drużyn był to ostatni sprawdzian przed ligą.

Spotkanie było wyrównane. Obydwa zespoły miały w pierwszej połowie kilka sytuacji podbramkowych. Lepszą skuteczność zaprezentowali gospodarze. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Błaszczyk, który wpadł w pole karne i pokonał golkipera gości. Po zmianie stron groźniej zaatakowali piłkarze MKS Skierniewice. Kutnianie także mieli kilka okazji na strzelenie bramki i jedną z nich wykorzystali. W 63. minucie pięknego gola z prawego narożnika pola karnego strzelił Arkadiusz Błaszczyk. W drugiej połowie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich miał Tomasz Cybulski, lecz żadnej z nich nie wykorzystał. Ponadto po stronie gości szczęścia próbowali Mariusz Markowski, Konrad Klimczak, Dominik Kostecki i Kamil Łojszczyk. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla MKS-u II Kutno. Mimo porażki goście zaprezentowali dobrą grę. Jest to to pozytywny zwiastun przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi. Już za tydzień startuje skierniewicka klasa okręgowa. MKS Skierniewice pierwszy mecz rozegra na wyjeździe z Koroną Wejsce. Spotkanie odbędzie w niedzielę 19 sierpnia o godzinie 11:00.

MKS II Kutno– MKS Skierniewice 2:0 (1:0)
Bramki: Arkadiusz Błaszczyk 38, 63

MKS II: Tomasz Wróblewski – Artur Machoń, Emil Seklecki, Marcin Panek, Maciej Rogala – Damian Wachowski, Andrzej Grzegorek, Arkadiusz Błaszczyk, Bartosz Kaczor – Michał Michalski, Piotr Michalski, zmiany: Jakub Marczak, Norbert Stasinowski, Piotr Kierus, Łukasz Kraszewski, Krystian Rosik, Trener: Andrzej Grzegorek

Skierniewice: Piotr Kocęba (46 Witold Surlit) – Eryk Sulikowski (75 Maciej Kozłowski), Marcin Zieliński, Rafał Baleja, Arkadiusz Blechowski (68 Daniel Karwat) – Paweł Pąśko (45 Łukasz Markowski), Łukasz Winciorek, Konrad Klimczak (70 Damian Sztocki), Mariusz Markowski (80 Dominik Kostecki) – Tomasz Cybulski, Kamil Łojszczyk, Trener: Sebastian Gajewski

Widzów: 28

Sędziował: Tomasz Garwicki (Łódź), asystenci: Łukasz Majchrzak, Krzysztof Walczak (Łódź)

Autor: Jarosław Lewandowski