Zduńskowolanki gromią Pisię

Kobieca drużyna Pogoni Ekolog Zduńska Wola przygotowująca się do sezonu w III lidze kobiet rozegrała spotkanie kontrolne z inną trzecioligową drużyną Pisią Zygry. Zduńskowolanki wygrały 6:1, a dwie bramki dla gospodyń strzeliła Karolina Łaniewska. Rywalizowano 3x 30 minut.

Spotkanie rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego w Zduńskiej Woli. Gospodynie bardzo szybko objęły prowadzenie. W 3. minucie na listę strzelców wpisała się Dagmara Kaczmarzyńska. Po pierwszej tercji Zduńskowolanki prowadziły 2:0, ponieważ drugą bramkę zdobyła Angelika Filipczak. Druga część długo nie przynosiła zmiany rezultatu. Dopiero w 60. minucie kontaktowego gola zdobyła Marta Kubisz. Jak się później okazało było to pierwsze i zarazem ostatnie trafienie Pisi w tym meczu. Od tej pory strzelały już tylko zawodniczki Pogoni. W 67. minucie znakomicie w polu karnym znalazła się Martyna Kowalska i nie zmarnowała doskonałej sytuacji. Kolejne bramki były dziełem Karoliny Łaniewskiej, a końcowy rezultat w 87. minucie ustaliła Natalia Okoń.

Pogoń Ekolog Zduńska Wola- Pisia Zygry  6:1
Bramki: Dagmara Kaczmarzyńska 3, Angelika Filipczak 21, Martyna Kowalska 67, Karolina Łaniewska 74, 78, Natalia Okoń 87- Marta Kubisz 60

Pogoń: Marta Gierczyńska – Paulina Licha, Monika Resterna, Natalia Gajzler, Ewelina Gierczyńska – Angelika Filipczak, Martyna Kowalska, Karolina Misiak, Dagmara Kaczmarzyńska – Klaudia Marlicka, Karolina Łaniewsk, zmiany: Maja Cybulska, Zuzanna Dróżdź, Natalia Hensel, Sandra Jabłońska, Justyna Jędrasiak, Natalia Okoń, trenerzy: Sylwester Malik, Żaneta Nowak

Źródło: Krzysztof Kochelak