Paturaj daje zwycięstwo

Start Brzeziny wygrał z GLKS Dłutów 1:0 (0:0) w inauguracyjnym meczu 1. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Jedyną bramkę w tym spotkaniu dla gospodarzy zdobył w 53. minucie Mateusz Paturaj. Końcowy rezultat mógł być większy, ale brzezinianie trzykrotnie trafiali w poprzeczkę i słupek.

Od samego początku mecz był wyrównany. Minimalną przewagę po kilkunastu minutach osiągnęli gospodarze. Obie drużyny wzajemnie się badały, ale popełniały również sporo błędów. Warto odnotować, że w 15. minucie jedyną groźną sytuację w pierwszej połowie przeprowadzili brzezinianie. Znakomity strzał z pierwszej piłki, zza pola karnego oddał Marcin Lindner i golkiper gości Dawid Bukowiecki instynktownie obronił. Start nie grał swojej piłki co próbowali wykorzystać dłutowianie. Do przerwy jednak bramki nie padły.

Na drugie 45. minut gospodarze wybiegli niezwykle skoncentrowani. W 53. minucie potężny strzał oddał Maciej Borowski. Piłka odbiła się od poprzeczki i wylądowała tuż przed bramką. Tam bardzo dobrze zareagował Mateusz Paturaj, który w olbrzymim zamieszaniu wbił piłkę do siatki. Bramka zmieniła trochę sytuacje na boisku. Goście próbowali szybko wyrównać, ale znakomicie spisywali się defensorzy BKS. Start wskoczył we właściwe tory, a przed stratą kolejnych goli GLKS ratowały trzy poprzeczki i słupek. Najlepszą okazję na podwyższenie rezultatu w końcówce miał Mateusz Paturaj. Jego silny strzał zatrzymał się na poprzeczce i sytuację wyjaśnili obrońcy Dłutowa.

Start Brzeziny- GLKS Dłutów 1:0 (0:0)
Bramka: Mateusz Paturaj  53

Start: Krzysztof Bogdan – Krzysztof Nowakowski, Mariusz Matusiak, Artur Poździej – Waldemar Pabiniak, Mateusz Dudka, Maciej Borowski, Marcin Lindner Mateusz Paturaj, Tomasz Kaźmierczak, Jacek Bernat, rezerwa: Mariusz Jatczak, Maciej Pakulski, Dominik Jedynak, Roger Smuga, Michał Batosiński, Robert Szubert, Arkadiusz Wawrzeńczak

Dłutów: Dawid Bukowiecki – Kamil Świderski, Adam Skiba, Jacek Strzelec, Kamil Stelmach, Michał Wieczorek, Zdzisław Leszczyński Mateusz Zabolicki, Kamil Borowiec, Mateusz Antoniak, rezerwa: Dawid Wójt, Sławomir Olszewski, Marek Wlazeł, Krzysztof Oberle, Tomasz Bukowiecki

Żółte kartki: Adam Skiba, Kamil Stelmach, Kamil Borowiec (Dłutów)