Drugi remis Pelikana Łowicz

Pelikan Łowicz zremisował po słabym spotkaniu 1:1 (1:1) ze Stalą Stalowa Wola w meczu 3. kolejki II ligi (grupa wschodnia). Wyrównującą bramkę dla zespołu Grzegorza Wesołowskiego zdobył w 41. minucie meczu Krzysztof Brodecki.

Pierwsi w tym spotkaniu sytuację do zdobycia bramki stworzyli gospodarze. W 12. minucie groźnie na bramkę „Stalówki” strzelał Kamil Jackiewicz ale futbolówkę złapał pewnie golkiper gości Paweł Zieliński. Pelikan osiągnął w tym okresie gry optyczną przewagę lecz nadział się na błyskawiczną kontrę. W 22. minucie Stal objęła prowadzenie za sprawą Damiana Łanuchy.

Podopieczni Grzegorza Wesołowskiego po stracie bramki przycisnęli jeszcze mocniej. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy wyrównał Krzysztof Brodecki, a 120 sekund później dobrą sytuację zmarnował Robert Łakomy. Do przerwy mieliśmy więc remis 1:1.

W drugiej połowie meczu niewiele się działo aż do 65. minuty. Wtedy to Stal powinna prowadzić 2:1. Fatalnie jednak spudłował z odległości zaledwie trzech metrów strzelec pierwszej bramki Łanucha. Pelikan zaatakował dopiero w końcówce. Meczową piłkę miał Maciej Wyszogrodzki. Rezerwowy zawodnik Pelikana nie trafił jednak w bramkę. Obie drużyny sprawiały wrażenie jakby były zadowolone z końcowego rezultatu.

PELIKAN ŁOWICZ – STAL STALOWA WOLA 1:1 (1:1)
Bramki: Krzysztof Brodecki 41 – Damian Łanucha 22

PELIKAN: Różalski – Kowalczyk (59′ Zwoliński), Brodecki, Dremluk, Ceglarz – Kopeć (63′ Wyszogrodzki ż), Łakomy, Pomianowski, Michał Adamczyk – Solecki, Jackiewicz (67′ Mariusz Trakul).
Trener: Grzegorz Wesołowski

STAL: Zieliński – Demusiak ż, Czarny, Dąbek, Żmuda – Sikorski ż (68′ Turczyn), Kantor (63′ Cebula), Białek (70′ Fabianowski), Łanucha – Horajecki, Getinger.
Trener: Mirosław Kalita

Sędziował: Maciej Mikołajewski (Świebodzin). Widzów: 700