CHKS lepszy od Startu

Juniorzy starsi Chojeńskiego Klubu Sportowego Łódź (Liga Juniorów grupa I) wygrali w pierwszym meczu sparingowym ze Startem Brzeziny (Liga Juniorów grupa III) 3:2 (1:1). Rywalizowano 2×40 minut, a spotkanie rozegrano na obiekcie sportowym CHKS w Łodzi przy ulicy Kosynierów Gdyńskich 18.

W to bardzo upalne popołudnie obie drużyny do spotkania podeszły bardzo skoncentrowanie. Niespodziewanie pierwszy cios zadali goście z Brzezin. W 6. minucie po wypuszczeniu na prawe skrzydło Jakub Trzeciecki dograł piłkę wzdłuż bramki do Daniela Klimczaka, a ten po dołożeniu stopy umieścił futbolówkę w bramce. Łodzianie od razu ruszyli do odrabiania strat. Bardzo bliski szczęścia był Marek Głowiński, ale jego próba przelobowania Michała Jaworowskiego zakończyła się na górnej siatce. W 14. minucie w końcu się udało. Po przejęciu piłki przez Marcina Brylikowskiego i rajdzie lewą stroną piłkę w polu karnym otrzymał Marek Głowiński i tym razem pokonał Michała Jaworowskiego. Od tego momentu CHKS zamknął brzezinian na ich połowie. Bardzo dobrze funkcjonowała formacja defensywna Startu, ale w środku pola było bardzo dużo strat. W 27. minucie nieliczną sytuację miał Daniel Klimczak, ale w sytuacji sam na sam z Filipem Wiaderką uderzył technicznie nad bramką. Przed przerwą kolejną szanse miał Daniel Klimczak, ale po zamieszaniu w polu karnym oddał strzał minimalnie obok prawego słupka.

Po zmianie stron pierwszą groźną akcję wypracowali sobie goście. Po przejęciu piłki w środku pola Karol Wawrzeńczaka doskonale uruchomiony w środku został Jakub Kmieć, który oddał przepiękny strzał z dystansu na bramkę. Szczęśliwie zdołał go jednak obronić Szymon Jarocki. W odpowiedzi ładnie na lewej stronie pokazał się Marek Głowiński, który po solowym rajdzie został zatrzymany dopiero przez golkipera Macieja Stańćzyka. Po rzucie rożnym piłkę przed pole karne wybili brzezinianie, a tam przejął ją Szymon Sobczak i silnym strzałem minimalnie spudłował obok słupka. W 56. minucie po przejęciu piłki w polu karnym na szybkie uderzenie z lewej nogi zdecydował się Bartek Poździej, a strzał odbity od pleców obrońcy wyłapał Szymon Jarocki. Siedem minut później po strzale Marka Głowińskiego i obronie Macieja Stańczyka piłkę do bramki wbił Marcin Brylikowski. Łodzianie mogli pójść za ciosem, ale strzał wzdłuż bramki Adama Jędrzejewskiego obronił golkiper Startu. W 73. minucie po znakomitym prostopadłym podaniu w uliczkę Jakuba Kmiecia, sam na sam z Szymonem Jarockim stanął Daniel Klimczak i umieścił piłkę w siatce obok wychodzącego bramkarza. W końcówce lepsi byli goście, którzy sprawiali wrażenie lepiej przygotowanych pod względem kondycyjnym. Jednak to gospodarze zadali decydujący cios. W doliczonym czasie gry po wyłuskaniu piłki przez Marka Głowińskiego i dograniu przed pole karne Adam Jędrzejewski strzałem od słupka nie dał żadnych szans na obronę Maciejowi Stańczykowi.

CHKS Łódź- Start Brzeziny 3:2 (1:1)
Bramki: Marek Głowiński 14, Marcin Brylikowski 63, Adam Jędrzejewski 80+1- Daniel Klimczak 6, 73

CHKS: Filip Wiaderek (46′ Szymon Jarocki) – Jarosław Brylikowski, Marcin Stępień, Szymon Sobczak, Dominik Lipiński – Tomasz Wrotecki, Daniel Knys, Mateusz Zabuski, Arkadiusz Małagowski – Marek Głowiński, Marcin Brylikowski, rezerwa: Paweł Bałaszczyk, Hubert Kadziak, Norbert Fiks, Szymon Jabłoński, Adam Jędrzejewski, trener: Piotr Słodkiewicz

Start: Michał Jaworowski (46′ Maciej Stańczyk) – Damian Misiak, Bartek Lewandowski, Rafał Maleski, Jakub Trzeciecki, Damian Jedynak, Patryk Poddembski, Karol Wawrzeńczak, Daniel Klimczak, Sebastian Bączyński, Bartek Poździej, Jakub Kmieć