Strzelali w doliczonym czasie

Niecodzienny przebieg miało zaległe spotkanie z 1. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej. Zjednoczeni Bełchatów pokonali GUKS Gorzkowice 2:0 (1:0), a obie bramki dla United padły w doliczonych czasach pierwszej i drugiej połowy. Autorami bramek byli: Jan Rojek i Michał Krzciuk.

GUKS Gorzkowice przystępował do spotkania w podbełchatowskim Emilinie z szansą na samodzielne objęcie fotela lidera. Zespół Radosława Drogosza wygrał bowiem w 2. kolejce z LUKS Gomunice 2:1 i wygrywając ze Zjednoczonymi mógł być jedynym zespołem w piotrkowskiej okręgówce, który miałby komplet punktów.

W pierwszej połowie GUKS stworzył sobie kilka sytuacji do zdobycia bramek ale nie potrafił ich wykorzystać. W odpowiedzi pojedynek sam na sam z bramkarzem gorzkowiczan Damianem Szczepockim przegrał Michał Kujawa. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 0:0 bramkę po zamieszaniu w polu karnym zdobył Jan Rojek.

Przez większą część drugiej połowy meczu gra toczyła się w środku pola. W końcówce Kujawa zaliczył „pudło roku” ogrywając Szczepockiego i nie trafiając do pustej bramki. Chwilę później United zdobyli jednak gola na 2:0, którego celną główką strzelił Michał Krzciuk.

Zjednoczeni Bełchatów – GUKS Gorzkowice 2:0 (1:0)
Bramki: Jan Rojek 45, Michał Krzciuk 90.