Historyczna wygrana Uniejowa

W spotkaniu 2. kolejki łódzkiej klasy okręgowej MGLKS Termy Uniejów/Ostrowsko pokonał u siebie beniaminka rozgrywek, Zawiszę II Rzgów 3:0. Po raz pierwszy w historii spotkanie tej klasy rozegrane było przy sztucznym świetle. Jupitery zdały egzamin dając znakomitą atmosferę oglądania sportowego widowiska.

Rozmiary zwycięstwa gospodarzy w pełni oddają przebieg spotkania. Uniejów był zespołem zwyczajnie lepszym i już w pierwszej połowie udokumentował swoją dominację dwoma bramkami. Najpierw w 12. minucie prawym skrzydłem ruszył Tomasz Jatczak, który idealnie dośrodkował do Marcina Majewskiego, a ten strzałem głową z najbliższej odległości dał swojej drużynie prowadzenie. Z czasem gospodarze konstruowali kolejne akcje, a goście ze Rzgowa byli jedynie tłem dla dobrze prezentujących się rywali. W 30. minucie było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Janusz Jonczyk. Pod koniec pierwszej części gry Uniejów miał kolejne sytuacje do strzelenia bramki, ale albo nieźle interweniował golkiper gości albo brakowało precyzji.

Po przerwie tempo gry nieco spadło, a usatysfakcjonowani wynikiem gospodarze nie szturmowali już bramki rzgowian. Mimo to w 65. minucie było 3:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym odnalazł się Tomasz Charuba, który strzelił głową, a swoje trzy grosze dołożył jeszcze Krzysztof Łuczak, który zmylił bramkarza przeciwników. Ostatnie minuty drugiej połowy to leniwe rozgrywanie akcji i wyczekiwanie na końcowy gwizdek arbitra przez obie ekipy. Niefrasobliwość gospodarzy, którzy zaczęli popełniać błędy w defensywie mogła się jednak dla nich źle skończyć. W 75. minucie znakomitym uderzeniem z dystansu popisał się Rafał Jankiewicz, ale tego dnia szczęście było po stronie Uniejowa. Piłka trafiła tylko w słupek. Warto powiedzieć, że to była tak naprawdę jedyna dobra okazja Rzgowa, co w pełni obrazuje przebieg meczu. Ostatecznie MGLKS Uniejów pokonał u siebie Zawiszę II Rzgów 3:0, a kibice gospodarzy mogą być zadowoleni przede wszystkim z pierwszej części meczu, kiedy to ich pupile zaprezentowali dobry, dojrzały futbol.

MGLKS Termy Uniejów/Ostrowsko- Zawisza II Rzgów 3:0 (2:0)
Bramki: Marcin Majewski 12, Janusz Jonczyk 30, Krzysztof Łuczak 65

Termy: Michał Warcholiński, Tomasz Charuba, Patryk Lenart, Łukasz Pacholczyk, Łukasz Wojciechowski, Krzysztof Łuczak, Jacek Dutka (63′ Marcin Dąrbowski), Tomasz Jatczak (80′ Grzegorz Dąbrowski), Adrian Janiak (60′ Adrian Kuglarz), Janusz Jonczyk (75′ Amadeusz Staniszewski), Marcin Majewski