Bełchatów nie dał rady Legii

Legia Warszawa wygrała w Bełchatowie z PGE GKS mecz 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy 2:0 (1:0). Bramki dla legionistów zdobyli: Marek Saganowski w 10. minucie i Michał Żyro, który trafił do bramki dziewięć minut po wznowieniu. Dla zespołu Kamila Kieresia to druga porażka w tym sezonie.

Pierwsi groźną sytuację stworzyli bełchatowianie. Miroslav Bożok zagrał do Pawła Buzały, ale napastnik GKS nie zdołał opanować futbolówki. Kolejne minuty należały zdecydowanie do gości. W 10. minucie legioniści wyszli na prowadzenie. Michał Żyro zagrał do Danijela Ljuboji. Serb dokładnie dograł do Marka Saganowskiego, który w sytuacji sam na sam z Adamem Stachowiakiem nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Dla „Sagana” był to 84. gol w Ekstraklasie. Zaledwie dwie minuty później Legia mogła zadać kolejny cios. Na szczęście dla GKS Stachowiak wygrał pojedynek z Michałem Kucharczykiem. Akcję dla legionistów próbował ratować Saganowski, ale głową strzelił zbyt lekko i Maciej Wilusz zdołał wybić futbolówkę. W 26. minucie groźnie strzelał Żyro, ale świetnie w bramce bełchatowian spisał się Stachowiak.
Początek drugiej połowy dla podopiecznych trenera Kamila Kieresia. Grzegorz Baran posłał piłkę w pole karne gości, ale tam doszło do nieporozumienia Buzały z Mateuszem Makiem. Z dobrze zapowiadającej się akcji nic nie wyszło. Jak należy wykorzystywać stwarzane sytuacje pokazali legioniści. Kucharczyk wbiegł w pole karne, podał do Żyry, który lewą nogą po długim rogu trafił na 2:0.
Dwubramkowe prowadzenie wyraźnie zadowoliło gości ze stolicy, którzy zdawali się oszczędzać siły przed rewanżowym meczem w Lidze Europy z norweskim Rosenborgiem Trondheim. Bełchatowianie z kolei nie mieli pomysłu na sforsowanie obrony gości. Sporo ożywienia w szeregi GKS wniósł młodziutki Łukasz Wroński. Chwilę po wejściu na boisku oddał groźny strzał, który zblokował jednak Ivica Vrdoljak. Trzy minuty przed końcem meczu debiutujący w Legii Paragwajczyk Jorge Salinas podał do Jakuba Koseckiego. Rezerwowy pomocnik wojskowych minął Wilusza, jego strzał na rzut rożny zdołał sparować Stachowiak.

PGE GKS Bełchatów – Legia Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki: Marek Saganowski 10, Michał Żyro 54

PGE GKS: Stachowiak – González, Szmatiuk, Sawala, Wilusz – Wróbel, Baran ż, Wacławczyk ż, Božok (78′ Giel), Mateusz Mak ż (58′ Kamil Kosowski) – Buzała (66′ Wroński)