Trzecie zwycięstwo Widzewa

Widzew Łódź wygrał z PGE GKS Bełchatów 1:0 (1:0) w meczu 3. kolejki T- Mobile Ekstraklasy. Zwycięską bramkę dla łodzian zdobył w 27. minucie Brazylijczyk Alex Bruno. To trzecia wygrana łodzian, którzy notują kapitalny początek sezonu.

Widzew ruszył do ataku od pierwszych minut. Jednak mimo wielu oddanych strzałów nie udało się pokonać Adama Stachowiaka. Dopiero w 27. minucie na listę strzelców wpisał się Alex Bruno. Najpierw strzał oddał Łukasz Broź. Z tym uderzeniem bramkarz bełchatowian jeszcze sobie poradził, ale do piłki dopadł Brazylijczyk i bez trudu wpakował futbolówkę do bramki. Chwilę później mógł odpowiedzieć Miroslav Bożok, ale jego strzał trafił w słupek. Od tego momentu zdecydowaną przewagę osiągnęli łodzianie jednak do przerwy nie zdołali jej udokumentować drugą bramką.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od serii błędów gospodarzy. Nie wykorzystali tego bełchatowianie, którzy próbowali długimi akcjami  zdobyć wyrównującego gola. Gospodarze starali się przeprowadzać szybkie kontry, które kilkakrotnie mogły zakończyć się bramką. W końcówce pojedynek był bardzo emocjonujący. Obie drużyny grały bardzo skoncentrowanie. Przy piłce dłużej utrzymywali się goście, ale nie wpłynęło to na końcowy wynik meczu. Widzew utrzymał jednobramkową przewagę i po trzech meczach ma już dziewięć punktów.

Widzew Łódź- PGE GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
Bramka: Alex Bruno 27

Widzew: Maciej Mielcarz – Łukasz Broź, Hachem Abbes, Thomas Phibel, Jakub Bartkowski – Alex Bruno (55′ Adrian Pietrowski), Radosław Bartoszewicz, Sebastian Dudek (74′ Mariusz Rybicki), Marcin Kaczmarek – Princewill Okachi, Mehdi Ben Dhifallah (62′ Mariusz Stępiński)

PGE GKS: Adam Stachowiak – Adrian Basta, Mate Lacić,Maciej Szmatiuk, Maciej Wilusz – Grzegorz Baran, Tomasz Wróbel, Miroslav Bożok, Kamil Wacławczyk – Kamil Kosowski (76′ Mateusz Mak), Paweł Buzała (70′ Łukasz Wroński)

Żółte kartki: Sebastian Dudek (Widzew)- Paweł Buzała (PGE GKS)