Bezbramkowy remis w Różycy

Start Brzeziny zremisował w wyjazdowym meczu 3. kolejki łódzkiej klasy okręgowej z LKS Różyca 0:0. Mimo sporego osłabienia kadrowego goście stworzyli sobie dużo sytuacji podbramkowych, których nie wykorzystali. W końcówce zwycięskiego gola mogli zdobyć gospodarze.

Aktywniej ten mecz rozpoczęli brzezinianie. Mimo sporego osłabienia kadrowego zepchnęli gospodarzy do defensywy. W 11. minucie po dokładnym technicznym dośrodkowaniu Roberta Szuberta, na strzał z pierwszej piłki zdecydował się Kamil Walczak. Po jego uderzeniu silnie lecąca piłka minimalnie minęła słupek bramki. Dziesięć minut później po wrzutce Macieja Borowskiego, głowa nad bramką uderzył Mateusz Paturaj. Różyca grała z kontry, często próbując przeprowadzić szybkie akcje skrzydłami. Perfekcyjnie zachowywała się jednak defensywa gości. W 36. minucie po wbiegnięciu w pole karne Maciej Borowski głową posłał piłkę do siatki, ale arbiter główny odgwizdał pozycję spaloną i bramka została nieuznana. Przed przerwą silny strzał zza pola karnego oddał Mateusz Paturaj, ale futbolówka minimalnie minęła prawy słupek bramki.

Po zmianie stron obraz gry się zmienił. Różycanie od początku starali się objąć prowadzenie. Wielokrotnie gościli na polu karnym gości, ale bezbłędnie pomiędzy słupkami spisywał się Adam Sekuterski. Bardzo dobre okazje na zmianę rezultatu miał Adrian Kozłowski i Marek Wiosna, ale ich próby skutecznie niwelowali obrońcy Startu. W 64. minucie kąśliwe uderzenie po ziemi oddał wprowadzony chwilę wcześniej na boisko nowy zawodnik Startu Brzeziny Damian Skołd. Silny strzał na rzut rożny wyśmienicie sparował jednak Marcin Siudak. Dwie minuty później prosto w nogi bramkarza w dobrej sytuacji trafił Mateusz Paturaj. Końcówka meczu była bardzo nerwowa. Oba zespoły stworzyły sobie po kilka bardzo dobrych akcji, ale niestety ich nie wykorzystali. Brzezinanie kończyli mecz w dziesiątkę, ponieważ w drugiej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą kartkę ujrzał Waldemar Pabiniak.

LKS Różyca- Start Brzeziny 0:0

Różyca: Marcin Siudak – Krystian Nasalski, Maciej Krenc, Dominik Doryń, Jakub Aleksandrowicz – Kamil Potakowski, Maciej Janeczko, Piotr Grobelny, Krzysztof Doryń – Marek Wiosna, Adrian Kozłowski, rezerwa: Piotr Biniaszczyk, Sebastian Bagatella, Lajosz Racz, Patryk Antkowicz, Sławomir Wieczorek, Wojciech Stasiak

Start: Adam Sekuterski – Artur Poździej, Krzysztof Nowakowski, Waldemar Pabiniak – Robert Szubert, Maciej Borowski, Mateusz Dudka, Adam Nowak, Paweł Swaczyna – Kamil Walczak, Mateusz Paturaj, rezerwa: Mariusz Jatczak, Roger Smuga, Damian Skołd, Marcin Lindner, Michał Bartosiński, Daniel Klimczak

Żółte kartki: Adrian Kozłowski, Maciej Krenc, Krystian Nasalski, Piotr Grobelny (Różyca)- Waldemar Pabiniak (Start)

Czerwona kartka: Waldemar Pabiniak (Start) 90+2 min- za drugą żółtą

Widzów: 119 (57 Brzeziny)

Sędziował: Błażej Pietrzak, asystenci: Piotr Niemiec, Grzegorz Stępień