Nieudany debiut Iskry 2012

Za nami inauguracyjny weekend łódzkich klas B. Ciekawie było na boiskach grupy III, gdzie zostały rozegrane cztery zacięte spotkania. Przez wycofanie się z rozgrywek drużyn w minionej kolejce pauzowały Ostrovia Ostrowy i Kobra Leźnica Wielka.

Debiut Iskry 2012 Góra Świętej Małgorzaty w łódzkiej klasie B nie wypadł zbyt udanie i ta drużyna musi poczekać na swoje pierwsze punkty. W niedzielne popołudnie piłkarze Iskry przegrali na wyjeździe z Kanarkami Małachowice 1:2. A zaczęło się tak pięknie. Już w 5. minucie pierwszą bramkę dla Iskry zdobył Karol Jatczak. Goście nie nacieszyli się prowadzeniem zbyt długo. Już dwie minuty później Małachowice wyrównały – po strzale Macieja Pisery. Dość wyraźną przewagę w meczu miały Kanarki, choć goście umiejętnie się bronili i wyprowadzali groźne kontry. W 72. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Kamil Andrzejczak. 120 sekund później zrobiło się 2:1 dla Kanarków. Bramkę po uderzeniu zza pola karnego zdobył Jacek Kozłowski. Wynik już do końca nie uległ zmianie.

Ciekawie było także w Śliwnikach. Miejscowy Zryw podejmował u siebie Sokół Skromnica. Gospodarze ruszyli z impetem, ale goście starali się przetrzymać ten napór, raz po raz dzielnie wyprowadzając kontry. W 7. minucie po jednym z rzutów rożnych gospodarze objęli prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym najwięcej zimnej krwi wykazał napastnik Zrywu. Pierwsza połowa była dość senna i nic wielkiego się nie działo do 45. minuty. Wtedy to solową akcję przeprowadził Kamil Krzyżaniak i tuż przed przerwą doprowadził do remisu. Po przerwie worek z bramkami został rozwiązany na dobre. Najpierw gospodarze strzelili na 2:1, a później swoje dwie znakomite okazje miał Damian Nicki z Sokoła. Jedną z nich wykorzystał. Dalsza część spotkania to coraz wyraźniejsza przewaga Zrywu i ich kolejne trafienia. Ostatecznie skończyło się 5:2, choć mecz wcale nie był aż tak jednostronny.

Zwycięstwo w lidze odniósł także Santos Czerchów. Drużyna przed sezonem wzmocniona Damianem Cybulskim z Parzęczewa i Arkadiuszem Wdowiakiem z Bzury Ozorków pokonała na wyjeździe Orła Wróblew 2:1. W głównych rolach byli pozyskani przez klub zawodnicy, którzy w dużej mierze wypracowali to zwycięstwo. Pierwszą bramkę dla Santosu zdobył Karol Kmieciak. Drugą, zwycięską – Arkadiusz Wdowiak z rzutu karnego. W ostatnim z niedzielnych spotkań Olimpia Oporów wygrała z rezerwami Kotana Ozorków 2:1.

Źródło: Maciej Nędzi