Insomnia lepsza od Szczerbca

Po wyeliminowaniu B-klasowego IKS Inowłódz i grającego w klasie A LKS Mniszków niezrzeszony w rozgrywkach zespół Insomni Piotrków odprawił z kwitkiem zespół z klasy okręgowej. „Bezsenni” pokonali pewnie drużynę Szczerbca Wolbórz 3:0 (1:0) i awansowali do IV rundy!

Już w 2. minucie mogło być 1:0 dla Insomni. Strzał Mariusza Cieślika z trudem obronił bramkarz Szczerbca (na zdjęciu opisywana akcja). Kilkanaście minut później świetnym rajdem popisał się Damian Stankowski. Ograł obrońców i bramkarza a następnie skierował piłkę do pustej bramki. Szczerbiec rzucił się do odrabiania strat. Dobrze jednak spisywała się defensywa Insomni, której sprzyjało także piłkarskie szczęście.

Dziesięć minut po wznowieniu gry pięknym, technicznym strzałem popisał się Włodzimierz Robaszek. Kapitan Insomni umieścił piłkę w bramce strzałem z bardzo ostrego kąta. Wynik spotkania ustalił w 89. minucie strzałem głową Cieślik.

Niezrzeszony zespół awansował więc do IV rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu i teoretycznie może zmierzyć się nawet z trzecioligowym zespołem. Czy „Bezsenni” sprawią kolejną niespodziankę?

Insomnia Piotrków – Szczerbiec Wolbórz 3:0 (1:0)
Bramki: Damian Stankowski 15, Włodzimierz Robaszek 55, Mariusz Cieślik 89