Pechowa porażka Bełchatowa

PGE GKS Bełchatów przegrał z Lechem Poznań 0:1 (0:0) w meczu zamykającym 4. kolejkę T- Mobile Ekstraklasy. Bełchatowianie w drugiej połowie mieli zdecydowaną przewagę. Nadziali się jednak na kontrę po której padł zwycięski gol dla „Kolejorza”.

Od początku zarysowała się przewaga Lecha. W 8. minucie doskonałą okazję miał Kebba Ceesay, ale minimalnie chybił technicznym uderzeniem z dwunastu metrów. Niespełna dziesięć minut później groźnie z kolei zaatakowali gospodarze. Miroslav Bożok wykorzystał lukę w obronie Lecha i z ostrego kąta huknął w słupek. Jasmin Burić nawet nie drgnął. Spotkanie się wyrównało i więcej akcji toczyło się w środku pola. W 33. minucie Kabba Ceesay fantastycznie zacentrował w pole karne do Bartosza Ślusarskiego, a ten drugi główkował minimalnie nad poprzeczką. Pierwsza połowa nie zawiodła kibiców zgromadzonych przy ulicy Sportowej 3.

Gospodarze zdecydowanie zaatakowali w drugiej połowie, a poznaniacy momentami mieli kłopot z opuszczeniem własnej połowy. Doskonałą okazję na gola miał Paweł Buzała, ale z 17 metrów, mimo sporej swobody, huknął wprost w  Jasmina Buricia. PGE GKS zdecydowanie przeważał. Dużo ożywienia do gry gospodarzy wniósł Buzała. Niestety w 66. minucie Lech wyprowadził jedną akcję i zadał bolesny cios. Z lewego skrzydła precyzyjnie dośrodkował Jakub Wilk, a głową nie do obrony uderzył Bartosz Ślusarski. Bełchatowianie starali się atakować, ale mieli kłopot ze sforsowaniem defensywy Kolejorza. W końcówce gospodarze nieustannie nacierali, a Lech grał po prostu swoją piłkę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartką ukarany został za faul taktyczny Raul Gonzalez Guzman i Bełchatów kończył spotkanie w dziesiątkę.

PGE GKS Bełchatów- Lech Poznań 0:1 (0:0)
Bramka: Bartosz Ślusarski 66

PGE GKS: Adam Stachowiak – Raul Gonzalez Guzman, Maciej Szmatiuk, Mate Lacić (88′ Mate Lacić), Adrian Basta – Grzegorz Baran, Miroslav Bożok, Tomasz Wróbel, Kamil Wacławczyk (78′ Alan Stulin), Kamil Kosowski – Łukasz Wroński (55′ Paweł Buzała)

Lech: Jasmin Burić – Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz (83′ Luis Henriquez), Manuel Arboleda, Marcin Kamiński – Mateusz Możdżeń (62′ Jakub Wilk), Rafał Murawski, Łukasz Trałka, Aleksandar Tonev – Gergo Lovrencsics (78′ Bartosz Bereszyński), Bartosz Ślusarski

Żółte kartki: Grzegorz Baran, Alan Stulin (PGE GKS)- Gergo Lovrencsics, Łukasz Trałka, Hubert Wołąkiewicz (Lech)

Czerwona kartka: Raul Gonzalez Guzman (PGE GKS)- 90+4 min- za faul

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec)