ŁKS przegrywa w Stróżach

Łódzki Klub Sportowy przegrał z Kolejarzem Stróże 1:2 (1:1) w wyjazdowym spotkaniu 8. kolejki I ligi. Łodzianie prowadzili od 15. minucie za sprawą Pawła Kaczmarka, ale ostatecznie stracili później dwa gole i doznali kolejnej porażki.

Od pierwszych minut zaatakowali gospodarze. Dwukrotnie dobrą okazje na zdobycie bramki miał Janusz Wolański, ale jego strzał najpierw został zablokowany, a następnie jego strzał głową powędrował obok słupka. Niespodziewanie to łodzianie objęli prowadzenie. W 15. minucie znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego Paweł Kaczmarek pokonał Konrada Ferenca. Radość gości nie trwała jednak długo, ponieważ cztery minuty później Kolejarz wyrównał. Po wrzutce z rzutu wolnego Krzysztof Markowski głową wpakował piłkę do siatki. Po tych dwóch golach gra się wyrównała i przeniosła w środkową cześć boiska. Żadna z drużyn nie zagościła pod polem karnym rywala.

Po zmianie stron żadna z drużyn nie zdecydowała się od razu na jakiś poważniejszy atak. W 61. minucie w polu karnym sfaulowany został Adam Giesa i sędzia główny podyktował rzut karny. Chwilę później jedenastkę na bramkę zamienił Maciej Kowalczyk. ŁKS próbował szybko wyrównać, ale znakomite funkcjonowała defensywa gospodarzy. W końcówce dwie dobre akcje mieli łodzianie. Najpierw w 80. minucie sam na sam z Konradem Ferencem wyszedł Maciej Kowalczyk, ale nie trafił do pustej bramki. Następnie po wrzutce z prawej strony z woleja huknął Patryk Kubicki, ale świetną interwencją popisał się golkiper gospodarzy. Kolejarzowi tym samym udało się dowieźć zwycięstwo do końcowego gwizdka.

Kolejarz Stróże- ŁKS Łódź 2:1 (1:1)
Bramki: Krzysztof Markowski 19, Maciej Kowalczyk 62 (k)- Paweł Kaczmarek 15

Kolejarz: Konrad Forenc – Dariusz Walęciak (38′ Rafał Pietrzak), Krzysztof Markowski, Dawid Szufryn, Kamil Nitkiewicz (64′ Krzysztof Gajtkowski) – Michał Gryźlak, Marcin Stefanik, Adam Giesa (77′ Damian Michalik), Grzegorz Arłukowicz – Janusz Wolański, Maciej Kowalczyk

ŁKS: Bogusław Wyparło – Nikołaj Borsukow, Daniel Brud (79′ Artur Golański), Artur Gieraga, Michał Żółtowski – Konrad Kaczmarek, Agwan Papikjan (72′ Dawid Sarafiński), Damian Pawlak, Paweł Kaczmarek – Patryk Kubicki, Jakub Więzik

Żółte kartki: Kamil Nitkiewicz, Grzegorz Arłukowicz, Maciej Kowalczyk, Michał Gryźlak (Kolejarz)- Michal Żółtowski (ŁKS)

Sędziował: Michał Zając (Sosnowiec)