Malicki strzela, Świt wygrywa

Świt Kamieńsk potwierdza aspiracje do awansu do IV ligi. W 8. kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej kamieńszczanie pokonali u siebie KS Poświętne 4:0. Trzy gole dla Świtu strzelił Adrian Malicki. To drugi hat-trick tego napastnika w tym sezonie.

Wypożyczony z Włókniarza Moszczenica snajper otworzył wynik meczu z KS Poświętne w 22. minucie. Wykorzystał podanie Michała Sewerynka głową strzelając nie do obrony. Był to jedyny gol w tej części meczu.
Druga połowa źle się dla nas zaczęła – relacjonuje Mirosław Koper prezes Świtu – Sędzia dopatrzył się zagrania ręka Jacka Kuliberdy i był rzut karny. Jedenastkę wybronił Paweł Ogrodnik.
Zmarnowany karny zemścił się na gościach w 62. minucie. Wprowadzony chwile wcześniej na plac gry Krzysztof Koper po rzucie rożnym głową strzelił drugiego gola dla miejscowych. Świt poszedł za ciosem i 73. minucie było 3:0. Po zagraniu Jakuba Kubicza gola strzelił Malicki. Cztery minuty przed końcem meczu napastnik Świtu wykorzystał podanie Konrada Szmita trafiając już po raz dziewiąty w tym sezonie.

Świt Kamieńsk – KS Poświętne 4:0 (1:0)
Bramki: Adrian Malicki 22,73,86, Krzysztof Koper 62.

Autor: Przemysław Jafra