Koluszki nie tracą punktów

KKS Koluszki wygrał z MGLKS Termy Uniejów/Ostrowsko 2:1 (1:0) w meczu 7. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Był to festiwal niewykorzystanych rzutów karnych. Jedenastki nie wykorzystali Jakub Perek i Adrian Janik. Dzięki tej wygranej KKS nie stracił punktów do liderującego Neru Poddębice.

Bardzo zmotywowani na to spotkanie wyszli piłkarze gospodarzy. Już w 2. minucie gry ręką w polu karnym zagrał Łukasz Pacholczyk i arbiter główny bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzutu karnego dla Koluszek chwilę później niestety nie wykorzystał Jakub Perek. Przewagę w posiadaniu piłki mieli koluszkowianie jednak to piłkarze z Uniejowa mieli klarowniejsze sytuacje. Gospodarze próbowali długo rozgrywać piłkę i po dojściu w pole karne często ją tracili. Udało się dopiero w 36. minucie, kiedy po zamieszaniu w polu karnym po podaniu Mariusza Gajka silny strzał z szesnastki oddał Hubert Marczyk. To trafienie rozluźniło trochę KKS. Gospodarze kontrolowali przebieg gry i do szatni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron od pierwszych minut aktywniejszy był zespół z Uniejowa. Goście w 55. minucie za sprawą Janusza Jończyka doprowadzili do remisu. Zamiast pójścia za ciosem Uniejów cofnął się do defensywy. To było na rękę gospodarzy, którzy zaczęli śmielej atakować. W 69. minucie po podaniu Mariusza Gajka znakomicie w polu karnym znalazł się Jakub Perek i bez problemów pokonał Michała Warcholińskiego. Tym samym Jakub Perek zrehabilitował się za błąd z początku pierwszej odsłony meczu. Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca. Goście starali się wyrównać, a KKS zaczął popełniać proste błędy. W czwartej minucie doliczonego czasu gry ręką w polu karnym zagrał Krzysztof Grzelak i sędzia drugi raz w tym spotkaniu podyktował rzut karny. Chwilę później z jedenastu metrów nad bramką uderzył Adrian Janiak.

KKS Koluszki- MGLKS Termy Uniejów/Ostrowsko 2:1 (1:0)
Bramki: Hubert Marczyk 36, Jakub Perek 69- Janusz Jończyk 55

Koluszki: Rafał Adamczyk – Michał Dymowicz, Krzysztof Duczek, Przemysław Cębrzyński, Konrad Gicel – Michał Jeżyk, Mariusz Gajek, Hubert Marczyk, Adrian Marczyk – Witold Sikorski, Jakub Perek, rezerwa: Tomasz Radomski, Bartosz Wiśniewski, Damian Waszczykowski, Krzysztof Grzelak, Przemysław Kazimierczak, Wiktor Furmańczyk

Termy: Michał Warcholiński, Łukasz Pacholczyk, Artur Stasiak, Patryk Lenart, Adrian Janiak, Damian Charuba, Marcin Majewski, Janusz Jonczyk, Filip Ochapski, Tomasz Jatczak, rezerwa: Daniel Drozdowski, PAweł Tomasik, Ireneusz Szczęsny

Żółte kartki: Łukasz Pacholczyk, Marcin Majewski, Patryk Lenart, Dariusz Piaseczny, Damian Drozdowski (Termy)

Czerwona kartka: Łukasz Pacholczyk (Termy)- za dwie żółte

Źródło: Daria Dębowska