Czarnocin wygrał z Ceramiką

W 8. kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej doszło do ciekawego pojedynku pomiędzy LKS Czarnocin a Ceramiką Opoczno. Gospodarze po kilku wpadkach na początku sezonu wreszcie wygrali 2:1 (2:0). Tym samym zmniejszyli stratę punktową do czołówki tabeli.

Mecz toczył się w dość szybkim tempie. Początkowo Czarnocin chciał szybko osiągnąć przewagę, jako pierwszy strzelając bramkę. Gospodarzom udało się to już w pierwszym kwadransie gry, kiedy to podanie Kamila Kobalczyka w 15. minucie wykorzystał strzałem z lewej strony boiska Bartłomiej Przybyłowski. Kolejna akcja czarnocinian mogła przynieść już drugą bramkę, ale zbyt lekko uderzoną futbolówkę lobem przez Przybyłowskiego, zdołał wyłapać dość niepewnie interweniujący na przedpolu bramkarz Ceramiki Opoczno. W drugiej fazie pierwszej połowy mecz się wyrównał i każda z drużyn starała się przejąć inicjatywę. Kiedy opocznianie konstruowali kolejny atak pozycyjny, nadziali się po raz drugi na zabójczą kontrę gospodarzy. W 39. minucie Przybyłowski wykorzystał swoją szybkość wyprzedzając obrońców, następnie minął bramkarza i umieścił piłkę w bramce bezradnych w tym momencie piłkarzy z Opoczna. Czarnocin mógł do przerwy powiększyć swoją przewagę, gdyby rzut karny po faulu na Łukaszu Kwaśniaku wykorzystał Wojciech Aleksandrowicz.

Druga połowa to lepsza gra Ceramiki. Goście zdecydowanie przejęli inicjatywę budując bardzo groźne akcje. Gospodarze cofnęli się całkowicie, ograniczając się tylko i wyłącznie do kontrataków. Znakomicie, w kilku sytuacjach, interweniował Rafał Kasiura ratując gospodarzy przed utratą bramki. Ceramika Opoczno strzeliła kontaktowego gola w 69. minucie za sprawą Sylwestra Belicy. To jednak było wszystko na co stać młodych zawodników z Opoczna. W samej końcówce gospodarze mogli powiększyć przewagę, ale dogodnych sytuacji nie wykorzystali: Łukasz Kwaśniak, Patryk Kamiński, a strzał Łukasza Makarewicza z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

LKS Czarnocin – Ceramika Opoczno 2:1 (2:0)
Bramki: Bartłomiej Przybyłowski  15, 39 – Sylwester Belica 69

Źródło: Maja Kowalska