Pierwszy punkt Bełchatowa

PGE GKS Bełchatów zremisował z Koroną Kielce 1:1 (1:0) w meczu 6. kolejki T- Mobile Ekstraklasy. Bełchatowianie prowadzili po golu Tomasza Wróbla, jednak w drugiej części meczu kielczanie doprowadzili do wyrównania i uratowali cenny remis.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo ciekawie. Oba zespoły od pierwszych minut ruszyły do ataku. Mimo to żadnych groźnych akcji nie było. Trudno było wskazać przeważająca drużynę. Około 20. minuty tempo meczu wyraźnie spadło i inicjatywę zaczęli przejmować kielczanie. Mimo to w 33. minucie po dośrodkowaniu Kamila Kosowskiego świetnym strzałem głową popisał się Tomasz Wróbel, który pokonał Zbigniewa Małkowskiego. Korona jeszcze przed przerwą próbowała wyrównać, ale bardzo dobrze w defensywie spisywali się obrońcy gospodarzy.

W drugiej połowie meczu goście ambitnie atakowali i chcieli doprowadzić do wyrównania. W 52. minucie bliski doprowadzenia do remisu był Maciej Korzym. Po jego strzale głową piłka nie wpadła jednak do bramki. Kielczanie mieli przewagę, ale nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji bramkowej. Gospodarze natomiast starali się jak najdłużej utrzymać przy piłce. W 69. minucie po strzale Michała Janoty zza pola karnego piłka odbiła się od słupka. Osiem minut później Szymon Sawala faulował w polu karnym Macieja Korzyma i arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny bez problemu wykorzystał Paweł Sobolewski. Chwilę później za uderzenie rywala drugą żółta, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Paweł Golański i musiał opuścić boisko. W ostatnich minutach gra się zaostrzyła. Efektem tego była spora ilość żółtych kartek. Końcowy wynik nie uległ już zmianie i Korona uratowała w Bełchatowie remis.

PGE GKS Bełchatów- Korona Kielce 1:1 (1:0)
Bramki: Tomasz Wróbel 33- Paweł Sobolewski 78(k)

PGE GKS: Adam Stachowiak – Adrian Basta, Mate Lacić, Maciej Szmatiuk, Szymon Sawala – Łukasz Wroński (59′ Michał Mak), Kamil Wacławczyk (68′ Alan Stulin), Grzegorz Baran, Miroslav Bożok, Kamil Kosowski – Tomasz Wróbel

Korona: Zbigniew Małkowski – Paweł Golański, Pavol Stano, Piotr Malarczyk, Tomasz Lisowski – Paweł Sobolewski, Vlastimir Jovanović, Artur Lenartowski, Łukasz Sierpina (46′ Michał Janota) – Maciej Korzym (84′ Tadas Kijanskas), Marcin Żewłakow (73′ Michał Zieliński)

Żółte kartki: Grzegorz Baran, Adam Stachowiak, Łukasz Wroński, Alan Stulin, Mate Lacić (PGE GKS)- Paweł Golański, Tomasz Lisowski, Tadas Kijanskas (Korona)

Czerwona kartka: Paweł Golański (Korona)- 81 min- za dwie żółte

Sędziował: Tomasz Garbowski (Opole)