Błyskawiczny początek Zelowa

Znakomity początek meczu w dużej mierze zdecydował o drugim z rzędu zwycięstwie Włókniarza Zelów. W spotkaniu 9. kolejki III ligi (grupa łódzko-mazowiecka) zelowianie pokonali w Sieradzu miejscową Wartę 3:2 (3:1). Już w ósmej minucie było 2:0 dla gości.

Kibice jeszcze nie zdążyli dobrze zasiąść na trybunach a już mogło być 1:0 dla Włókniarza. W dobrej sytuacji przestrzelił jednak Mariusz Ujek. Włókniarz kontynuował jednak ataki i w 4. minucie objął prowadzenie. Mateusza Zaniewskiego pokonał Łukasz Zając. Minęły kolejne cztery minuty i zespół Jacka Berensztajna prowadził już 2:0. Tym razem do siatki trafił Norbert Dregier. Warta nie zamierzała poddawać się. W 13. minucie zdobyła kontaktowego gola autorstwa Rafała Swędrowskiego. Zelowianie kwadrans później odzyskali dwubramkowe prowadzenie po skutecznym rzucie karnym Ujka.

Druga połowa przyniosła jedną bramkę. W 70. minucie gola na 2:3 zdobył Dawid Przezak. Warta atakowała ale dobrze spisywała się defensywa zelowian na czele z bramkarzem Pawłem Wiśniewskim. Włókniarz dowiózł korzystny wynik do końca i odniósł drugą wygraną z rzędu.

Warta Sieradz – Włókniarz Zelów 2:3 (1:3)
Bramki: Rafał Swędrowski 13, Dawid Przezak 70 – Łukasz Zając 4, Norbert Dregier 8, Mariusz Ujek 28-karny

Warta Sieradz: Mateusz Zaniewski – Piotr Kobierski ż, Łukasz Markiewicz, Piotr Marek, Rafał Swędrowski – Oktawian Maliszewski, Michał Łochowski ż, Łukasz Mitek, Przemysław Świętczak (ż, ’46 Bartosz Pawlak), Dawid Przezak ż – Kamil Woźniak (’46 Adrian Sroczyński).

Włókniarz Zelów: Paweł Wiśniewski – Arkadiusz Noga, Kamil Bendkowski, Dawid Pałyska ż, cz, Kamil Gawroński – Michał Stasiak, Jakub Dregier (’87 Adrian Mik), Piotr Boczkiewicz (73′ Jakub Paprocki ż), Łukasz Zając (’87 Łukasz Jarosiński) – Mariusz Ujek, Rafał Bednarek (’77 Sebastian Wiśniewski).

Sędziowali: Rafał Michalak, asystent I: Monika Mularczyk, asystent II: Maciej Trzaborowski.

Źródło: własne, wartasieradz.pl