Jutrzenka na bakier z ekologią

W spotkaniu 10. kolejki IV ligi Jutrzenka Warta pokonała u siebie Pogoń-Ekolog Zduńska Wola 3:1 (1:1). Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Mateusz Maraszek. Wynik spotkania ustalił na siedem minut przed końcem Robert Jarecki.

Widowisko stało na niezłym poziomie, w którym nie brakowało wielu dogodnych sytuacji. Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni ze Zduńskiej Woli, którzy już w 13. minucie byli bliscy zdobycia bramki, ale po uderzeniu z dystansu na posterunku był bramkarz gospodarzy Tomasz Kwiatkowski. W odpowiedzi warcianie popisali się podobną sytuacją, a konkretnie uczynił to Piotr Sajda, ale i tym razem górą okazał się golkiper gości. Chwilę później był już jednak bezradny. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Robert Jarecki, a najlepiej w polu karnym znalazł się Mateusz Maraszek, który strzałem głową wpisał się na listę strzelców. Minęło raptem kilkadziesiąt sekund, a już był remis. Błąd w tej sytuacji popełnił Paweł Kaczorowski, a okazję sam na sam wykorzystał Grzegorz Kaleta. Gospodarze próbowali szybko ponownie objąć prowadzenie i na strzał z dystansu zdecydował się Maciej Masłowski, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. W tym fragmencie gry Jutrzenka zdominowała rywala i dyktowała warunki gry. W 35. minucie dobrą okazję miał Krzysztof Stępiński, którzy skorzystał na błędzie obrony rywala, ale z bliskiej odległości nie był w stanie trafić do bramki. Jeszcze przed przerwą swojej szansy szukał Sajda, ale jego strzał z najwyższym trudem sparował bramkarz Pogoni.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Dalej to gospodarze byli stroną lepszą, natomiast przeciwnicy nie mogli znaleźć argumentów na dobrze operujących piłką warcian. Swoją przewagę gospodarze udokumentowali bramką w 62. minucie, kiedy to po raz drugi na listę strzelców wpisał się Mateusz Maraszek, ponownie uderzając głową. W 73. minucie goście byli bliscy doprowadzenia do wyrównania, ale w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Radosław Badowski, który zażegnał niebezpieczeństwo. Dziesięć minut później losy spotkania zostały rozstrzygnięte. Znakomitą indywidualną akcją popisał się Stępiński, który zdecydował się na uderzenie, ale bramkarz zdołał wybić piłkę. Przy precyzyjnej dobitce Roberta Jareckiego nie miał już jednak nic do powiedzenia, a piłka zatrzepotała w siatce. Podłamani takim obrotem spraw goście wyczekiwali już jedynie końcowego gwizdka. Ostatecznie Jutrzenka Warta w pełni zasłużenie pokonała Pogoń-Ekolog Zduńska Wola 3:1, choć ich zwycięstwo mogło być o wiele bardziej okazałe.

Jutrzenka Warta – Pogoń-Ekolog Zduńska Wola 3:1 (1:1)
Bramki: Mateusz Maraszek 20, 62, Robert Jarecki 83 – Grzegorz Kaleta 24

Jutrzenka: Kwiatkowski – Dobrzański, Kaczorowski (77′ Nowicki), Maraszek, Pawlak – Jarecki (88′ Królikowski), Badowski, Masłowski (53′ Fabiano), Kaczmarek (65′ Tomaszewski) – Sajda, Stępiński

Pogoń: Chruściel – Witczak, Świniarski, Damian Grzelak – Królewiak (72′ Lewandowski), Walczak (80′ Jurga), Kaleta (83′ Drąg), Boruń, Porada – Ignaczak (60′ Eliasik), Krystian Grzelak

Sędziował: Marcin Muszyński (Łódź). Widzów: 400