ŁKS: To już jest koniec?

Łódzki Klub Sportowy przegrał z Flotą Świnoujście 1:7 (1:2) w spotkaniu 11. kolejki I ligi. Wynik w pełni odzwierciedla trudną sytuację w jakiej znajduje się obecnie łódzki klub. Jedyne trafienie dla gospodarzy zanotował Paweł Kaczmarek, który wykorzystał rzut karny.

Po bardzo spokojnym początku meczu, szybko gola zdobyli goście. Pierwszy stały fragment gry, z rzutu rożnego dośrodkował Marek Opałacz, a piłkę w siatce umieścił Piotr Kieruzel, który otworzył wynik tego spotkania. Widowisko nie było porywające. Na boisku nie wiele się działo, a szybko strzelona bramka przez Flotę uspokoiła grę gości. Przez większą cześć pierwszej połowy najwięcej działo się w środkowej strefie boiska. W 33. minucie faulowany w polu karnym  został Mateusz Stąporski i arbiter podyktował rzut karny dla ŁKS. Jedenastkę na bramkę zamienił Paweł Kaczmarek. Jednak jeszcze przed przerwą, a dokładnie w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Flotę na prowadzenie wyprowadził były zawodnik ŁKS- Ensar Arifović.

Druga połowa to gra do jednej bramki. W 50. minucie prawą stroną akcję poprowadził Mateusz Wrzesień, dograł w pole karne do Sebastiana Olszara, ten strzelił, a piłka po rękach interweniującego Bogusława Wyparły wpadła do siatki. Dziesięć minut później Sebastian Olszar ponownie wpisał na listę strzelców, kiedy wykorzystał Dośrodkowanie z rzutu rożnego Ensara Arifovicia. Kilka minut później Sebastian Olszar wystawił piłkę na piąty metr do Krzysztofa Bodzionego, a ten bez problemu pokonał Bogusława Wyparłę. Goście robili na boisku co chcieli i kolejne gole były tylko kwestią czasu. W 83. minucie Patryk Fryc dośrodkował i bramkę zdobył niepilnowany Sebastian Zalepa. W drugiej minucie doliczonego czasu gry końcowy wynik ustalił Bartłomiej Niedziela.

ŁKS Łódź- Flota Świnoujście 1:7 (1:2)
Bramki: Paweł Kaczmarek 35(k) – Piotr Kieruzel 5, Ensar Arifović 45+1, Sebastian Olszar 50, 60, Krzysztof Bodziony 67, Sebastian Zalepa 83, Bartłomiej Niedziela 90+2

ŁKS: Bogusław Wyparło – Daniel Cyzio, Artur Gieraga, Daniel Brud, Paweł Kaczmarek – Konrad Kaczmarek (72′ Patryk Kubicki), Dawid Sarafiński (61′ Kamil Poźniak), Paweł Sasin, Mateusz Stąporski – Damian Pawlak, Jakub Więzik (46′ Przemysław Kita)

Flota: Grzegorz Kasprzik – Radosław Jasiński, Piotr Kieruzel (70′ Daniel Chyła), Marek Opałacz, Ivan Udarević – Sebastian Zalepa, Krzysztof Bodziony, Marek Niewiada, Mateusz Wrzesień (61′ Patryk Fryc) – Sebastian Olszar (71′ Bartłomiej Niedziela), Ensar Arifović

Żółta kartka: Dawid Sarafiński (ŁKS)