Pewny awans Lechii Tomaszów

Nie było niespodzianki w Radomsku. Lechia Tomaszów pewnie wygrała ćwierćfinałowe spotkanie Pucharu Polski z Mechanikiem Radomsko 3:0. Tomaszowianom na pewno pomógł fakt, iż przez godzinę grali z przewagą jednego zawodnika.

Od początku tomaszowianie narzucili swój styl gry. Zepchniętym do obrony graczom Mechanika z trudem udawało się przedostać na połowę rywala. W pierwszej części gry radomszczanie tylko dwa razy zagrozili bramce Lechii. W 7. minucie strzałem w krótki róg bramkarza Lechii próbował zaskoczyć Tomasz Walioszczyk. W 21. minucie z kolei strzał z dalszej odległości Marcina Antczaka sprawił sporo kłopotów Arturowi Holewińskiemu. Tomaszowianie długo nie mogli rozmontować obrony Mechanika. Wreszcie w 30. minucie bramkarz Mechanika Rafał Dawid sfaulował w polu karnym Mariusza Zaora. Nie było wątpliwości. Czerwona kartka dla bramkarza Mechanika i rzut karny. Takich sytuacji nie marnuje Grzegorz Piechna. Popularny „Kiełbasa” pewnie wykorzystał jedenastkę. Tuz przed przerwą po zagraniu z prawej strony pola karnego Mateusza Matysiaka drugiego gola dla tomaszowian strzelił Daniel Potakowski.
Po zmianie stron Lechia nadal dominowała, ale nie potrafiła sobie stworzyć sytuacji, po których mogły paść kolejne bramki. Dopiero w 68. minucie lewą stroną przedarł się Przemysław Morgaś. Młody pomocnik dograł piłkę na przedpole bramki Mechanika.  Z futbolówka minął się co prawda Kamil Kubiak, ale Kacper Rakowski był tam gdzie powinien i pewnie trafił do siatki. Pięć minut później Rakowski miał kolejną dobrą okazję, ale tym razem głową strzelił nad poprzeczką.
W doliczonym czasie gry radomszczanie mieli okazję na honorowe trafienie. Łukasz Gloc niewiele się pomylił strzelając z rzutu wolnego.

Mechanik Radomsko – Lechia Tomaszów 0:3 (0:2)
Bramki: Grzegorz Piechna 33- karny, Daniel Potakowski 43, Kacper Rakowski 68.
Mechanik: Dawid – Kociuga, Lewacki, Rodrigo, Kolba – Tazbir (46. Nowaczyk), Antczak( 46. Michalski), Kornacki (63. A. Olejnik), Brych – Gloc, Walioszczyk (30. Rozpędek).

Lechia: Holewiński – Matysiak, Cyran (46. Milczarek), Turek, Dolot – Potakowski (46. Morgaś), Tonowicz (63. Pogorzała), Kubiak, Zaor (70. Król) – Piechna, Rakowski.
Autor: Przemysław Jafra