Wysoka porażka z Koroną

W rozegranym na stadionie przy Sportowej meczu kontrolnym PGE GKS Bełchatów przegrał z Koroną Kielce 2:5 (0:2). Trudno test z Koroną nazwać próbą generalną przed meczem z Podbeskidziem, ponieważ „Brunatni” ze względu na liczne absencje zagrali w dość eksperymentalnym ustawieniu.

Natomiast strata aż pięciu bramek z pewnością musi martwić. W sparingu goście byli zespołem lepszym, stwarzającym sporo okazji i wykorzystującym bez litości błędy „Brunatnych”. Mecz przy Sportowej dał z pewnością bogaty materiał do analizy trenerom i zawodnikom. Czekamy na powroty do kadry i wyciągnięcie wniosków. Do pojedynku z „Góralami” wszakże jeszcze tydzień.

Sparing z Koroną był szansą na sprawdzenie kilku zawodników na nowych pozycjach oraz oceną gry dublerów. Kielczanie schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem, które trzeba uznać za w pełni zasłużone. Trzecie trafienie dla gości już w 52. minucie wprowadziło w ich szeregach nieco rozluźnienia, co giekaesiacy wykorzystali pojawiając się coraz częściej pod polem karnym Hrdlicki. Po jednym z rzutów rożnych Grzegorz Baran uderzył piłkę głową w środek bramki, tą odbił pod nogi Sawali bramkarz Korony i bełchatowski obrońca wbił ją pod poprzeczkę. Dobrą sytuację do strzelenia kontaktowej bramki miał Łukasz Madej, ale poślizgnął się na murawie i nie był już w stanie uderzyć na bramkę. Strzałem z dystansu postraszył także rywali Paweł Giel. W 66. minucie jedną z kontr akcją sam na sam z Paprockim wykończył Zieliński. Kiepski wynik w 81. minucie nieco „złagodził” Bartłomiej Bartosiak, który wykorzystał prostopadłe podanie z głębi pola, ale to goście postawili kropkę na „i” po niespodziewanym strzale Lecha, którego nie wybronił młody Paprocki.

PGE GKS Bełchatów – Korona Kielce 2-5
Szymon Sawala 54, Bartłomiej Bartosiak 82 – Tomasz Foszmańczyk 22, Michał Janota 43, Paweł Sobolewski 52, Michał Zieliński 66, Grzegorz Lech 89

PGE GKS Bełchatów:

Łukasz Budziłek (60. Krystian Paprocki) – Mikołaj Grzelak (46. Marcin Flis), Mate Lacić (60. Piotr Witasik), Szymon Sawala (87. Seweryn Michalski), Kamil Kosowski – Raul Gonzalez (73. Leszek Nowosielski), Grzegorz Baran, Alan Stulin (46. Paweł Giel), Tomasz Wróbel – Łukasz Madej – Paweł Buzała (73. Bartłomiej Bartosiak)

Z różnych powodów nie mogło dziś zagrać aż jedenastu zawodników GKS: Adrian Basta, Miroslav Bożok, Michał Mak, Maciej Szmatiuk, Adam Stachowiak, Mateusz Mak, Dawid Nowak, Maciej Wilusz, Kamil Wacławczyk, Piotr Piekarski i Łukasz Wroński.

Źródło: gksbelchatow.com