Efektowna wygrana Mechanika

Beniaminek z Radomska nie przestaje zadziwiać kibiców. W 12. kolejce IV ligi Mechanik pokonał u siebie LKS Kwiatkowice 4:0. Końcowy wynik może sugerować łatwą wygraną radomszczan. Tymczasem zwłaszcza w pierwszej połowie spotkanie było bardzo wyrównane.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli radomszczanie. Jedna z pierwszych akcji gospodarzy przyniosła im bramkę. Sytuacje sam na sam wykorzystał Przemysław Szewczyk. Mniej więcej po kwadransie gry inicjatywę przejął zespół z Kwiatkowic. Goście strzelili nawet gola, ale sędziowie uznali, że Krzysztof Cichosz był na pozycji spalonej.
Druga połowa zaczęła się od błędu Brazylijczyka Rodrigo Pereira da Silva, który pod koniec pierwszej połowy zmienił kontuzjowanego Dariusza Frączyka. Rodrigo zbyt krótko zagrał do swojego bramkarza. Piłkę przechwycił Kamil Szymanek i znalazł się oko w oko z Rafałem Dawidem. Na szczęście dla radomszczan ich golkiper wygrał pojedynek z napastnikiem gości. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. Co prawda przy trafieniu Adama Olejnika sędziowie dopatrzyli się spalonego, ale już kilka minut później nie było wątpliwości, że gol strzelony przez Mariusza Kolbę został zdobyty prawidłowo. Z rzut rożnego piłkę ostro zacentrował Marcin Antczak. Golkiper Kwiatkowic zdołał jedynie odbić piłkę, która trafiła na głowę defensora Mechanika, który z bliska wpakował ją do siatki. Goście nie otrząsnęli się po stracie drugiego gola a już było 3:0. Tym razem celną główką popisał się Szewczyk. Trzeci gol dla radomszczan definitywnie przesądził o losach rywalizacji. Kwiatkowice próbowały strzelić honorowego gola, ale ta sztuka im się nie udała. Na domiar złego goście musieli kończyć ten mecz w dziesiątkę. Za uderzenie bez piłki Rodrigo czerwoną kartkę obejrzał Mariusz Woźniak. Już w doliczonym czasie gry radomszczanie przypieczętowali swoją wygraną. Podanie Antczaka wykorzystał Przemysław Olejnik.

Mechanik Radomsko – LKS Kwiatkowice 4:0 (1:0)
Bramki: Przemysław Szewczyk 7, 55 głową, Mariusz Kolba 53 głową, Przemysław Olejnik 90+3.
Autor: Przemysław Jafra