Łukasz Broź daje zwycięstwo

Widzew Łódź wygrał z Piastem Gliwice 2:1 (1:0) w wyjazdowym meczu 8. kolejki T- Mobile Ekstraklasy. Zwycięskiego gola łodzianie zdobyli w pierwszej minucie doliczonego czasu gry za sprawą Łukasza Brozia, który wykorzystał rzut karny.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Gliwiczanie posiadali olbrzymią przewagę, śmielej atakowali i zepchnęli łodzian do defensywy. Widzew nie potrafił przeprowadzić żadnej konkretnej akcji. Piast miał przewagę głównie w środku pola, ale nie przełożyło się to na bramki. W 23. minucie po dośrodkowaniu Tomasza Podgórskiego, Thomas Phibel staranował w polu karnym Damiana Zbozienia. Obaj zawodnicy potrzebowali pomocy medycznej. Zawodnik Piasta miał rozcięta głowę i na plac gry już nie powrócił. To wybiło gospodarzy z rytmu. Mecz się wyrównał, a Widzew zaczął coraz śmielej atakować. W 39. minucie z piłką na prawym skrzydle popędził Alex Bruno, który wyłożył piłkę Marcinowi Kaczmarkowi, a ten z najbliższej odległości strzelił pod poprzeczkę i pokonał Dariusza Trela. Gliwiczanie starali się szybko wyrównać, ale im się to nie udało.

Po wznowieniu gry aktywniejszą stroną byli piłkarze Piasta. Goście mądrze się bronili i próbowali grać z kontry. Tempo meczu wyraźnie spadło w drugim kwadransie gry i na boisku nic szczególnego się nie działo. Dopiero w 74. minucie po fatalnym błędzie Hachema Abbesa w polu karnym Wojciech Kędziora przejął piłkę i strzelił pomiędzy nogami Macieja Mielcarza do bramki. Gospodarze mogli pójść za ciosem, ale bardzo dobrze funkcjonowała defensywa łodzian. w 90. minucie w polu karnym faulowany został Mariusz Rybicki i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Łukasz Broź i Widzew wywiózł z Gliwic komplet punktów.

Piast Gliwice- Widzew Łódź 1:2 (0:1)
Bramka: Wojciech Kędziora 74- Marcin Kaczmarek 39, Łukasz Broź 90+1

Piast: Dariusz Trela – Damian Zbozień (27′ Artis Lazdins), Adrian Klepczyński, Łukasz Krzycki, Paweł Oleksy – Matej Izvolt, Mariusz Zganiacz (90+2′ Fernando Cuerda), Mateusz Matras, Tomasz Podgórski – Ruben Jurado (76′ Adrian Sikora), Wojciech Kędziora

Widzew: Maciej Mielcarz – Łukasz Broź, Hachem Abbes (79′ Sebastian Duda), Thomas Phibel, Jakub Bartkowski – Alex Bruno (62′ Mariusz Rybicki), Radosław Bartoszewicz, Princewill Okachi, Marcin Kaczmarek, Sebastian Dudek – Mehdi Ben Dhifallah (66′ Mariusz Stępiński)

Żółte kartki: Łukasz Krzycki (Piast)- Marcin Kaczmarek (Widzew)

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)