Zawisza zatrzymał United

Walka o premiowane awansem miejsca w IV lidze nabiera rumieńców. W hitowym meczu 13. kolejki Zawisza Pajęczno na własnym obiekcie pokonał 1:0 Zjednoczonych Stryków. Jeśli dziś KS Paradyż wygra w Zduńskiej Woli wskoczy na pierwsze miejsce w tabeli.

Podeszliśmy do tego meczu bardzo skoncentrowani i zmotywowani – mówi Zbigniew Karbownik trener Zawiszy. – Częściej utrzymywaliśmy się przy piłce. Goście praktycznie nie stworzyli sobie sytuacji, po której mogli strzelić bramkę – dodaje.
Bliscy strzelenia bramek byli za to zawodnicy Zawiszy Bartłomiej Maciejewski i Dariusz Krężel. Wreszcie w 30. minucie bardzo ładnym strzałem gola dla gospodarzy strzelił Oleksandr Stetsiuk. Dla Ukraińca było to ósme trafienie w bieżącym sezonie.
W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Kwadrans przed końcem bliski podwyższenia wyniku był Sebastian Domoń. W 80. minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić obrońca gospodarzy Paweł Leszczyk. W szeregi Zawiszy wkradła się nerwowość, ale na szczęście dla podopiecznych trenera Karbownika nie skończyło się to stratą gola. Grając w osłabieniu gospodarze mogli strzelić drugą bramkę. Ale znakomitej okazji nie wykorzystał rezerwowy Bartłomiej Piłatowski.

Zawisza Pajęczno – Zjednoczeni Stryków 1:0 (1:0)
Bramka: Oleksandr Stetsiuk 30.
Autor: Przemysław Jafra