Astoria Szczerców nie zawiodła

Przed szlagierowym meczem piotrkowskiej klasy okręgowej, który odbędzie się za tydzień, nie doszło do żadnych zmian na czołowych miejscach. Astoria Szczerców utrzymała pięciopunktową przewagę nad Polonią Piotrków i Zjednoczonymi Bełchatów.

Prowadząca w tabeli Astoria Szczerców w 12. kolejce pokonała na wyjeździe młody zespół Ceramiki Opoczno 3:1. Po jednym golu dla gości strzelili niezawodni Mateusz Siewiera i Adrian Ulfik. Ciężkie przejścia z LUKS Gomunice mieli piłkarze Zjednoczonych Bełchatów. Do przerwy United przegrywali 0:1. Bramkę dla gości strzelił Arkadiusz Płomiński. W drugiej połowie szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy przechylił Krzysztof Kukieła, który strzelił dwa gole. Żadnych problemów z pokonaniem LKS Czarnocin nie miała za to Polonia Piotrków. Poloniści wygrali aż 5:1. Bez większych problemów Świt Kamieńsk ograł Grabkę Grabica. Jedna z bramek dla Świtu strzelił najlepszy strzelec piotrkowskiej okręgówki Adrian Malicki.
Cenne trzy punkty przed własna publicznością wywalczył Gerlach Drzewica, który pokonał KS Poświętne. Trzy punkty miejscowym zapewnił Piotr Dąbrowski. W górę idzie forma Szczerbca Wolbórz. Zespół trenera Ireneusza Komara pokonał na wyjeździe wyżej notowany LKS Lubochnia 3;1. Na gola Krystiana Goździka odpowiedzieli Konrad Orzechowski oraz dwukrotnie Rafał Niewiadomski.