Pierwsza porażka Kamieńska

Przynajmniej do następnego sezonu Świt Kamieńsk musi odłożyć marzenia o IV lidze. Kamieńszczanie przegrali niespodziewanie u siebie z LKS Lubochnia 1:3 w meczu 13. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej. Dla Świtu była to pierwsza porażka w bieżących rozgrywkach.

Pierwsze minuty nie wskazywały na porażkę Świtu. Już w 11. minucie zza pola karnego prowadzenie dla kamieńszczan uzyskał niezawodny Adrian Malicki. Dla napastnika Świtu było to dwunaste trafienie w obecnym sezonie. Dramat gospodarzy rozpoczął w 25. minucie. Wówczas przypominał o sobie Radosław Kochelski. Doświadczony zawodnik Lubochni pokazał, że mimo upływu lat wciąż znakomicie wykonuje rzuty wolne.
Przy interwencji kontuzji nabawił się nasz bramkarz Michał Gonera – mówi Mirosław Koper, prezes Świtu. – Dograł do przerwy, ale nie wyszedł już na druga połowę. Nasz drugi bramkarz Paweł Ogrodnik nie dostał wolnego z pracy. W bramce z konieczności musiał zagrać Adrian Dzwonek – dodał Koper.
Nominalny obrońca Świtu nieźle radził sobie między słupkami. Skapitulował dopiero w 75. minucie kiedy to Łukasz Głowacki wykorzystał nieudaną pułapkę ofsajdową. Sześć minut później strzegący bramki Świtu Dzwonek źle wybił piłkę. Ta trafiła do Głowackiego, który nie zmarnował okazji do podwyższenia wyniku.
Ta porażka praktycznie przekreśla nasze szanse w walce o IV ligę – podsumował prezes Koper.

Świt Kamieńsk – LKS Lubochnia 1:3 (1:1)
Bramki: Adrian Malicki 11 – Radosław Kochelski 25, Łukasz Głowacki 75, 81.

Świt: Gonera (46. Dzwonek) – Perkowski, Stobieniecki, Lenart, Kuliberda – Szmit (77. Krzysztof Koper), Wawrowski, Kubicz (67. Lamch), Kowalski – Malicki, Bąkowicz (46. Tkacz).

Lubochnia: Kamil Seliga – Radosław Kochelski, Piotr Brandenburski, Bartłomiej Brandenburski, Dariusz Gogol – Tomasz Seliga, Chmielewski, Piotr Dzwonkowski, Ambrozik – Tomasz Gogol, Głowacki (85. Daniel Goździk).

Autor: Przemysław Jafra