Mariusz Stępiński ratuje remis

Widzew Łódź zremisował w Białymstoku z Jagiellonią 2:2 (2:0) w spotkaniu 10. kolejki T- Mobile Ekstraklasy. Cenny remis dla łodzian uratował Mariusz Stępiński, który w pierwszej minucie doliczonego czasu gry zdobył upragnionego gola. Widzew przegrywał po kwadransie meczu już 0:2.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli piłkarze Widzewa, którzy byli bardziej aktywni i starali się narzucić własny styl gry. Jednak to gospodarze objęli prowadzenie. Na listę strzelców w 14. minucie wpisał się Nika Dzalamidze. Chwilę później po wznowieniu gry widzewiacy stracili piłkę i Gruzin ponownie strzałem z dystansu pokonał Macieja Mielcarza. Taki rozwój sytuacji całkowicie zaskoczył podopiecznych Radosława Mroczkowskiego. Goście próbowali szybko odrobić straty. Jednak do gwizdka kończącego pierwszą część meczu niestety nie udało się  im zdobyć kontowego gola.

Drugie czterdzieści pięć minut rozpoczęło się od sporej nieporadności w polu karnym w poczynaniu obu drużyn. To Widzew częściej gościł na połowie Jagiellonii, ale gospodarze znakomicie się bronili. W 71. minucie precyzyjnym strzałem z 20 metrów popisał się Mariusz Rybicki i pokonał Jakuba Słowika. Tempo meczu nie było oszałamiające, lecz łodzianie dążyli do drugiego gola. Udało im się to dopiero w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, kiedy piłkę do siatki gospodarzy skierował wprowadzony chwilę wcześniej na murawę Mariusz Stępiński.

Jagiellonia Białystok- Widzew Łódź 2:2 (2:0)
Bramki: Nika Dzalamidze 14, 15 – Mariusz Rybicki 71, Mariusz Stępiński 90+1

Jagiellonia: Jakub Słowik – Filip Modelski, Ugochukwu Ukah, Michał Pazdan, Alexis Norambuena – Tomasz Kupisz, Tomasz Bandrowski (61′ Łukasz Tymiński), Rafał Grzyb, Nika Dzalamidze (69′ Damian Kądzior) – Dawid Plizga, Tomasz Frankowski (66′ Tomasz Zahorski)

Widzew: Maciej Mielcarz – Jakub Bartkowski, Thomas Phibel, Łukasz Broź, Sebastian Duda – Sebastian Dudek (56′ Adam Banasiak), Marcin Kaczmarek, Princewill Okachi, Radosław Bartoszewicz (88′ Mariusz Stępiński), Jakub Kowalski (57′ Sebastian Radzio) – Mariusz Rybicki

Żółte kartki: Michał Pazdan, Alexis Norambuena (Jagiellonia)- Radosław Bartoszewicz, Sebastian Duda (Widzew)

Czerwona kartka: Michał Pazdan (Jagiellonia) 90min- za drugą żółtą

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)