Zabójcza końcówka Mechanika

Blisko czwartej wygranej z rzędu byli czwartoligowi piłkarze Włókniarza Pabianice. Na drodze do kolejnej wygranej pabianiczanom stanął jednak Mechanik Radomsko. Goście wygrali w Pabianicach 2:1 choć na kilka minut przed końcem meczu prowadzili pabianiczanie.

Początek spotkania należał do Mechanika. W drugiej minucie po starciu z obrońcą Włókniarza w polu karnym przewrócił się Przemysław Olejnik, ale rzutu karnego nie było. W 9. minucie znakomitą okazję miał Adam Olejnik. Znakomicie w bramce Włókniarza spisał się Damian Rzeźniczak. Pięć minut później po błędzie defensywy Włókniarza przed szansą na strzelenie gola stanął Marek Michalski. Skończyło się tylko na rzucie rożnym.
Pierwszą groźną sytuację gospodarze stworzyli sobie w 19. minucie po rzucie rożnym. W 36. minucie prawą stroną boiska popędził Jakub Tazbir. Pomocnik gości strzelił mocno, ale znów świetnie interweniował Rzeźniczak. Niewykorzystane okazje zemściły się trzy minuty później. Po rozegraniu rzutu rożnego prowadzenie dla Włókniarza uzyskał Grzegorz Gorący.
Po zmianie stron radomszczanie podkręcili tempo, ale długo nie potrafili stworzyć bramkowej okazji. W 68. minucie po zagraniu Marcina Antczaka zbyt lekko uderzał A. Olejnik. Chwilę później szansy na wyrównanie nie wykorzystał P. Olejnik. W 72. minucie Włókniarz wyprowadził kontrę, po której powinno być 2:0. Świetnie w bramce Mechanika spisał się jednak Rafał Dawid. W 81. minucie radomszczanie wywalczyli rzut wolny. Precyzyjnym strzałem nad murem popisał się kapitan gości Antczak doprowadzając do remisu.
W końcówce meczu obie drużyny starały się strzelić zwycięskiego gola. W 89. minucie po strzale z wolnego Antczaka, Rzeźniczak wypuścił piłkę, którą do bramki skierował P. Olejnik. Sędziowie dopatrzyli się jednak spalonego. W doliczonym czasie gry najpierw okazję do strzelenia zwycięskiej bramki miał Włókniarz. To jednak goście zadali decydujący cios. Już w czwartej minucie doliczonego czasu gry w znakomitej sytuacji znalazł się Przemysław Kornacki. Pomocnik Mechanika płaskim strzałem pod ręką bramkarza Włókniarza zdobył gola na wagę trzech punktów dla swojej drużyny.

Włókniarz Pabianice – Mechanik Radomsko 1:2 (1:0)
Bramki: Grzegorz Gorący 39 – Marcin Antczak 81, Przemysław Kornacki 90+4
Autor: Przemysław Jafra