Michał Adamczyk dał zwycięstwo

Pelikan Łowicz wygrał z Wigrami Suwałki 1:0 (0:0) w spotkaniu 15. kolejki II ligi grupy wschodniej. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Grzegorza Wesołowskiego tracą do liderującej Puszczy Niepołomice pięć punktów i mają jeszcze zaległy mecz z Wisłą Puławy. Zwycięskiego gola dla zielonych zdobył Michał Adamczyk.

Pierwsza połowa tego spotkania nie stała na wysokim poziomie. Oba zespoły grały ospały futbol i na boisku nic ciekawego się nie działo. Żadna z drużyn nie miała pomysłu na grę, a tym bardziej na przeprowadzenie akcji bramkowej. Drugie czterdzieści pięć minut było o wiele żywsze. Łowiczanie podchodzili pod pole karne rywali, ale szybko tracili piłkę. W 64. minucie po koszmarnym błędzie Radosława Domińczaka, sam na sam z bramkarzem znalazł się Adam Pomian i został sfaulowany w polu karnym przez Krzysztofa Brodeckiego. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Jedenastki chwilę później nie wykorzystał jednak Karol Salik. Sportowy pech się jednak dla gości nie skończył. W 77. minucie Maciej Kisiel bez piłki popchnął Radosława Domińczaka i arbiter wyrzucił go z boiska. Pięć minut później Pelikan zdobył zwycięską bramkę. Kamil Jackiewicz wyłuskał bramkarzowi i odegrał na jedenasty metr do Patryka Pomianowskiego. Mocne uderzenie zdołał wspaniale obronić Karol Salik, ale wobec dobitki Michała Adamczyka był bez szans. Do końcowego gwizdka gospodarze kontrolowali już przebieg meczu i trzy punkty ostatecznie pozostały w Łowiczu.

Pelikan Łowicz- Wigry Suwałki 1:0 (0:0)
Bramki: Michał Adamczyk 82

Pelikan: Mariusz Różalski – Konrad Kowalczyk (63′ Radosław Domińczak), Krzysztof Brodecki, Mykoła Dremluk, Michał Adamczyk – Maciej Wyszogrodzki (87′ Taras Maksymow), Robert Łakomy, Patryk Pomianowski, Damian Kosiorek (62′ Damian Ceglarz) – Mariusz Solecki, Kamil Jackiewicz

Wigry: Karol Salik – Paweł Pianka, Paweł Omilianowicz, Adrian Karankiewicz, Maciej Kisiel – Patryk Gondek (46′ Tomasz Tuttas), Paweł Grudziński, Adam Pomian (90+1′ Tomasz Sawicki), Robert Wesołowski – Kamil Lauryn, Mariusz Łapiński

Żółte kartki: Maciej Wyszogrodzki, Damian Kosiorek, Robert Łakomy (Pelikan)- Paweł Pianka, Robert Wesołowski, Tomasz Tuttas, Paweł Omilianowicz, Kamil Lauryn (Wigry)

Czerwona kartka: Maciej Kisiel (Wigry) 77min- za popchnięcie rywala bez piłki

Sędziował: Andrzej Chudy (Zabrze)