Przerwany mecz w Dobroniu

Po raz kolejny w tym sezonie sędzia musiał zakończyć mecz przed czasem. W Dobroniu podczas meczu I grupy łódzkiej klasy A pomiędzy miejscową Iskrą a MKS 2000 Tuszyn, arbiter zakończył zawody już w 34. minucie. Powodem było zachowanie jednego z zawodników gości. Sprawą zajmie się teraz Wydział Dyscypliny ŁZPN.

Około 30. minuty meczu po bramce strzelonej na 1:0 dla Iskry, piłkarze gości zaczęli ostro protestować, że gol nie powinien zostać uznany. Za protesty jeden z piłkarzy MKS 2000 Tuszyn został upomniany drugą żółtą kartką w efekcie czego musiał opuścić plac gry. Żółtym kartonikiem napomniany został również golkiper gości. Wtedy wpadł w furię popychając sędziego i odgrażając się. Bez wahania sędzia główny pokazał mu drugą żółtą kartkę i nakazał opuszczenie boiska. Obaj usunięci zawodnicy nie chcieli opuścić placu gry.

Arbiter poprosił więc kapitana gości, aby uspokoił swoich kolegów. W tym czasie bramkarz ponownie ruszył w kierunku sędziego. Prowadzący zawody poczuł się zagrożony i po zapisaniu wszystkich kartek odgwizdał zakończenie spotkania. Za swoje wybitnie niesportowe zachowanie zawodnikowi może grozić kara czasowej dyskwalifikacji. Całą sprawą zajmie się Wydział Dyscypliny Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.