Dwa szybkie ciosy EBE SPN

Czwarte zwycięstwo w rozgrywkach piotrkowskiej klasy B (grupa II) odniósł ligowy nowicjusz w okręgu piotrkowskim jakim jest zespół EBE SPN Bełchatów. Podopieczni grającego trenera Filipa Śliwińskiego pokonali w Dobryszycach miejscowy LKS 3:2. Bełchatowianie już w piątej minucie prowadzili 2:0.

Mecz nie zdążył się jeszcze na dobre rozkręcić a już bełchatowianie zadali rywalowi dwa ciosy. Gole dla EBE SPN zdobyli: Wojciech Orczykowski (2. min) i Mateusz Szybalski (5. min). Gospodarze szybko się jednak otrząsnęli i jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać. W drugiej połowie o zwycięstwie zdecydowała jedna bramka. Zdobyli ją bełchatowianie, a konkretnie Łukasz Młynarski. Wynik 3:2 utrzymał się już do końca spotkania. Po wygranej w Dobryszycach ligowy nowicjusz awansował na siódme miejsce w ligowej tabeli mając w dorobku 13 punktów (4 wygrane, remis i 4 porażki).

W najbliższej kolejce bełchatowianie zmierzą się na własnym boisku z jednym z kandydatów do awansu – GKS Rogi.

LKS Dobryszyce – EBE SPN Bełchatów 2:3 (2:2)
Bramki dla EBE SPN: Wojciech Orczykowski 2, Mateusz Szybalski 5, Łukasz Młynarski 60

EBE SPN: Marjan – Barasiński, Siedlecki (65’ Zagórski), Kaczorowski, Cybularczyk (46’ Śliwiński) – Młynarski, Paweł Posmyk, Sebastian Posmyk (80’ Sukiennik), Orczykowski, Szybalski (70’ Stępień) – Godlewski.

Źródło: Filip Śliwiński