Pewna wygrana Mechanika

Beniaminek IV ligi Mechanik Radomsko nie zwalnia tempa. Radomszczanie pewnie wygrali na własnym boisku z Sorento Zadębie Skierniewice 2:0. Tym samym drużyna prowadzona przez trenera Rafała Ozgę umocniła się w ścisłej czołówce IV ligi.

Radomszczanie od początku zaatakowali rywala. W 4. minucie bardzo dobra okazję do zdobycia bramki miał Jakub Tazbir. Młody pomocnik Mechanika trafił jednak w nogę bramkarza gości Kamila Woźniaka. Przewaga Mechanika zaowocowała golem w 13. minucie. Z lewej strony piłkę dogrywał Marek Michalski a Przemysław Olejnik mimo niezbyt imponujących warunków fizycznych głową pokonał Woźniaka. Goście mogli błyskawicznie wyrównać. Strzał Patryka Bojańczyka z trudem na rzut rożny wybił bramkarz radomszczan Rafał Dawid. W 17. minucie przed szansą stanął ponownie Bojańczyk, ale tym razem radomszczanom pomógł słupek.

Na kolejne okazje bramkowe trzeba było czekać do drugiej połowy. Trzy minuty po wznowieniu gry niecelnie głową uderzał Przemysław Szewczyk. W 64.minucie strzałem z dystansu Woźniaka próbował zaskoczyć Marcin Antczak. Dwie minuty później było już jednak 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym gości powstało spore zamieszanie. Najwięcej sprytu wykazał Szewczyk, który strzelił nie do obrony. W 71. minucie Szewczyk był bliski podwyższenia wyniku, ale tym razem trafił w poprzeczkę. Jeszcze tylko w samej końcówce po podaniu P.Olejnika strzał Marka Brycha wybronił Woźniak i radomszczanie mogli sobie dopisać kolejne trzy punkty.

Mechanik Radomsko – Sorento Zadębie Skierniewice 2:0 (1:0)
Bramki: Przemysław Olejnik 13, Przemysław Szewczyk 66.

Autor: Przemysław Jafra