Wygrana MKS Zduńska Wola

Juniorzy starsi MKS Zduńska Wola rozegrali zaległy mecz w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Starszych grupie A i pokonali na własnym boisku Borutę Zgierz 3:1 (1:1). Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Jarosław Jóźwiak.

Początek spotkania należał do drużyny ze Zgierza, gdzie już w 3. minucie goście mogli objąć prowadzenie. Piłka jednak po silnym strzale minimalnie minęła słupek bramki. Gospodarze w 14. minucie przeprowadzili groźną kontrę, a inicjatorem tej akcji był Mariusz Juszczak, który wbiegł w pole karne i przepięknie dośrodkował piłkę na głowę już czekającego pod bramką Jarosława Jóźwiaka. Ten bez problemu wbił piłkę głową do siatki. W 32. minucie goście przeprowadzili podobną akcję i na listę strzelców wpisał się Mateusz Dudkowski. Pierwsza połowa zakończyła się więc remisem 1:1.

Drugie czterdzieści pięć minut rozpoczęło się od ataków młodych zduńskowolan, a kolejną bramkę w 67. minucie zdobył Mariusz Juszczak, który dostał prostopadłe podanie od Adama Kołodziejczyka i będąc sam na sam z bramkarzem nie dał szans golkiperowi. Kolejna bramka dla gospodarzy padła w 76. minucie. Po rzucie wolnym z 35 metrów piłka trafiła w poprzeczkę, a na dobitkę czekali Mariusz Juszczak i Jarosław Jóźwiak, który zdobył trzecią bramkę dla MKS i ustalił końcowy wynik spotkania.

MKS Zduńska Wola – Boruta Zgierz 3:1 (1:1)
Bramki: Jarosław Jóźwiak 2, Mariusz Juszczak – Mateusz Dudkowski

Źródło: Lech Kulma