Brzeziny samodzielnie prowadzą

Start Brzeziny wygrał w wyjazdowym meczu 15. kolejki łódzkiej klasy okręgowej z MKS II Kutno 2:1 (0:0). Bohaterem brzezinian stał się Jacek Bernat (na zdjęciu), który wprowadzony w drugiej części meczu, zdobył zwycięskiego gola w 86. minucie spotkania. Tym samym podopieczni Damiana Gamusa objęli samodzielnie pozycję lidera w łódzkiej okręgówce.

Od mocnego uderzenia mogli rozpocząć gospodarze. W 3. minucie z rzutu wolnego z około 20 metrów uderzał Mariusz Jakubowski, a piłka minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Mariusza Jatczaka. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Maciej Borowski. Piłka odbiła się od obrońców i trafiła pod nogi Mateusza Dudki. Pomocnik z kilku metrów trafił wprost w ustawionego na linii obrońcę gospodarzy i piłka wyszła na rzut rożny. Przez pierwszy kwadrans gry mecz był bardzo wyrównany. W szeregach obu drużyn było widać ogromne zaangażowanie. Każda z ekip chciał zdominować środek boiska. Gospodarze grali bardzo nerwowo, szczególnie w obronie, gdzie co chwila popełniali proste błędy. Start próbował zaskoczyć kutnian stałymi fragmentami gry. Nie było to jednak łatwe. W 40. minucie z dystansu próbował uderzyć Dominik Jedynak. Futbolówka odbiła się od nóg golkipera i próbowali dobiec do niej Mateusz Dudka i Paweł Swaczyna, ale bezskutecznie. Brzezinianie bez dwóch zdań dominowali w pierwszej części spotkania. Spotkanie jednak cały czas było otwarte.

W drugiej połowie od samego początku rywalizacja była wyrównana. W 55. minucie trener Damian Gamus dokonał pierwszej zmiany. Na placu boju pojawił się Jacek Bernat i chwilę później asystował przy bramce Mateusza Paturaja. Chwilę później młody napastnik miał wyśmienitą sytuację sam na sam z bramkarzem, ale w ostatniej chwili odskoczyła mu futbolówka. Radość gości nie trwała jednak długo. W 64. minucie po błędzie obrońcy w idealnej sytuacji Adam Dylewski nie dał żadnych szans na obronę Mariuszowi Jatczakowi. Gospodarze mogli pójść za ciosem, ale strzał z dystansu Mariusza Jakubowskiego poszybował minimalnie obok słupka. Żadna z drużyn nie nastawiła się na obronę wyniku. W 78. minucie w idealnej sytuacji znalazł się Jacek Bernat, ale jego silne uderzenie z pierwszej piłki z trudem na rzut rożny sparował Michał Sokołowicz. Co się odwlecze to nie uciecze. W 86. minucie spotkania niepilnowany Jacek Bernat, po wejściu w pole karne, płaskim strzałem po ziemi pokonał golkipera Kutna i zdobył zwycięskiego gola. Miejscy próbowali jeszcze odrobić stratę, ale im się to nie udało. W doliczonym czasie gry za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Jakub Lipczyński i kutnianie musieli kończyć mecz w dziesiątkę.

MKS II Kutno- Start Brzeziny 1:2 (0:0)
Bramki: Adam Dylewski 64 – Mateusz Paturaj 56, Jacek Bernat 86

Kutno: Michał Sokołowicz – Artur Machoń, Maciej Rogala, Jakub Lipczyński, Andrzej Grzegorek – Mariusz Jakubowski, Rafał Rybicki, Arkadiusz Błaszczyk, Adam Dylewski – Bartłomiej Lewańczyk, rezerwa: Tomasz Wróblewski, Mateusz Ślewczyk, Krystian Rosik, Damian Wachowski, Michalski Michał, Piotr Kierus

Start: Mariusz Jatczak – Waldemar Pabiniak, Krzysztof Nowakowski, Artur Poździej – Dominik Jedynak, Mateusz Dudka, Paweł Swaczyna, Maciej Borowski, Robert Szubert – Kamil Walczak, Mateusz Paturaj, rezerwa: Roger Smuga, Jacek Bernat, Adrian Skwarka

Żółte kartki: Jakub Lipczyński, Adam Błaszczyk (Kutno) – Waldemar Pabiniak, Mariusz Jatczak (Start)

Czerwona kartka: Jakub Lipczyński (Kutno) 90+2min – za dwie żółte