Świetna końcówka Mechanika

Mechanik Radomsko potwierdził, że będzie liczył się wiosną w walce o awans do III ligi. Radomszczanie po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonali na własnym boisku Wartę Działoszyn 4:2 (1:1) i tym samym zajęli trzecie miejsce na półmetku rozgrywek. Zespół Rafała Ozgi traci tylko punkt do wicelidera.

Wynik spotkania otworzył w 10. minucie Tomasz Jasiński i działoszynianie niespodziewanie objęli prowadzenie. Mechanik rzucił się do odrabiania strat ale wyrównującą bramkę zdobył dopiero w końcówce pierwszej połowy. Gola na 1:1 zdobył Przemysław Olejnik. Kiedy w 71. minucie za sprawą Piotra Kurpiewskiego Warta ponownie wyszła na prowadzenie wydawało się, że wywiezie z gorącego terenu w Radomsku przynajmniej jeden punkt. Nic jednak z tego. Cztery minuty później na 2:2 wyrównał Adam Olejnik, a w końcówce spotkania radomszczanie zadali rywalowi dwa decydujące ciosy. Gole autorstwa Marcina Antczaka i Łukasza Gloca ucieszyły radomszczańską publiczność oraz nowego sponsora klubu – Tadeusza Dąbrowskiego, który kilka dni temu oficjalnie ogłosił swój powrót.

Wiosna w IV lidze zapowiada się bardzo ciekawie. Wydaje się, że kandydatem numer 1 do awansu jest KS Paradyż, ale walkę o drugie premiowane awansem miejsce zapowiada kilka drużyn. Wśród nich jest oczywiście Mechanik.

Mechanik Radomsko – Warta Działoszyn 4:2 (1:1)
(Przemysław Olejnik 37, Adam Olejnik 75, Marcin Antczak 88, Łukasz Gloc 90 – Tomasz Jasiński 10, Piotr Kurpiewski 71)